free templates joomla

Marcin Prostko i Rafał Cejrowski wystąpią na gali Bellator 179 w Londynie!

Marcin ProstkoNiedawno informowaliśmy o tym, iż Łukasz Parobiec ze względu na urazy, jakich doznał wskutek wypadku samochodowego, nie wejdzie do klatki podczas gali Bellator 179 w dniu 19 maja 2017 roku. Jednakże nie oznacza to, że w Londynie nie zaprezentują się reprezentanci Polski, ponieważ anonsowani zostali zawodnicy wagi średniej: Marcin Prostko (4-3 MMA, 0-0 BMMA) oraz Rafał Cejrowski (2-0 MMA, 0-0 BMMA). Obaj aktualnie mieszkają w Anglii.
 
Prostko, który swoją zawodową karierę rozpoczął od czterech zwycięstw, ostatnio nie ma najlepszej passy, ponieważ uległ trzy razy z rzędu. Ostatnie z niepowodzeń miało miejsce w marcu na gali ACB 54 w Manchesterze i wówczas uległ przez duszenie zza pleców Jenaidowi Ebanksowi. ''Mad Boy'' (Szalony Chłopiec), który ma na swoim koncie starcie dla największej federacji MMA na Wyspach Brytyjskich - BAMMA, z pewnością liczy na przełamanie, aczkolwiek nie będzie mu o nie łatwo.
 
Za nieco ponad miesiąc podejmie bowiem Mike'a Shipmana (9-1 MMA, 1-0 BMMA). Anglik na co dzień trenuje w znanym gymie London Shootfighters. Po porażce w debiucie triumfował w dziewięciu kolejnych bojach. Najświeższy z nich stoczył podczas ubiegłorocznego eventu Bellatora w Londynie, a w nim poddał anakondą w pierwszej rundzie Dominica Clarka. Warto podkreślić, że nigdy nie wygrał na punkty, a tylko dwa razy jego walki kończyły się po upływie premierowej rundy.
 
Cejrowski w ubiegłym roku dołączył do grona zawodowców. W debiucie wypunktował Josepha Karima, a w marcu tego roku wygrał przez techniczny nokaut z Kesterem Mambą. Jego najbliższym przeciwnikiem będzie Liam Etebar (5-1 MMA, 0-0 BMMA). Fighter z Anglii, podobnie jak Shipman, przegrał w pierwszej swojej potyczce, żeby następnie wyłącznie zwyciężać. Ostatni raz jednak wystąpił w czerwcu 2015 roku, kiedy to pokonał decyzją sędziów Rogera Griffina. Wszystkie wcześniejsze pojedynki rozstrzygał przed czasem.