free templates joomla

Jakub Kowalewicz i Aleksander Georgas zmierzą się na FEN 17 Baltic Storm

Jakub Kowalewicz vs Aleksander GeorgasJakub Kowalewicz, jeden z najwyżej notowanych zawodników polskiego MMA w wadze lekkiej, ponownie wystąpi w klatko ringu organizacji Fight Exclusive Night. Już 12 maja 2017 roku na gali FEN 17 Baltic Storm w hali Gdynia Arena zmierzy się z innym fighterem organizacji FEN – Aleksandrem Georgasem. Walka zakontraktowana została w kategorii do 66 kilogramów.

Dla Jakuba Kowalewicza (24 lata, 178 cm, 8-3, 3 KO, 2 SUB) będzie to druga walka w federacji FEN – w pierwszej latem 2014 roku na gali FEN 3 War is Coming ten młody, ale już doświadczony zawodnik duszeniem gilotynowym poddał Łukasza Kuliga. Od tego czasu reprezentant WCA Fight Team Warszawa stoczył 6 zawodowych walk, w których m.in. na punkty pokonał Kamila Gniadka i błyskawicznie udusił Łukasza Rajewskiego. Były wielokrotny mistrz Polski juniorów w judo i zwycięzca Amatorskich Pucharów KSW w ubiegłym roku dwukrotnie wygrywał na zawodach WCA Fight Night, już w pierwszych rundach nokautując Daniela Chrzanowskiego i Leonida Smirnova.

Aleksander Georgas (26 lat, 175 cm, 8-4, 5 SUB) na FEN 17 Baltic Storm również po raz drugi wystąpi w klatkoringu Fight Exclusive Night – w debiucie na ubiegłorocznej gali FEN 13 Summer Edition przed własną publicznością kimurą w drugiej rundzie pokonał Roberta Rajewskiego juniora. Podobnie jak Kowalewicz, zawodnik Mighty Bulls Gdynia zaliczany jest do najbardziej perspektywicznych, a jednocześnie najbardziej dojrzałych młodych zawodników polskiego MMA. Podopieczny cenionego trenera Grzegorza „Jakubka” Jakubowskiego karierę zawodową rozpoczął w 2011 roku, od efektownej serii pięciu zwycięstw z rzędu. Obecnie gdynianin ma na swoim koncie 8 zwycięstw i 4 porażki.

W innych ogłoszonych już zestawieniach gali FEN 17 Baltic Storm zmierzą się Michał Wlazło z Czechem Martinem Chudejem oraz Bartosz Leśko z Aleksandrem Rychlikiem. 12 maja w Gdynia Arena wystąpią także m.in. Kamil Łebkowski, Radosław Paczuski, Jarosław Daschke, Michał Oleksiejczuk, Marcin Szreder i Ireneusz Szydłowski.

Bilety na galę FEN 17 można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.