free templates joomla

Thai Fight Paris: Francuzi lepsi od Tajów! Wyniki!

Thai Fight ParisNa gali Thai Fight Paris z dnia 8 kwietnia 2017 roku z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy gospodarzy. Na szczególną uwagę zasługują ich występy w starciach z przybyszami z Tajlandii, ponieważ na siedem takich bojów, triumfowali w czterech, tym samym wygrywając nieoficjalny mecz między tymi nacjami. Warto to podkreślić, skoro Francuzi rywalizowali z przedstawicielami ojczyzny Muay Thai.
 
Jeśli chodzi o renomę przeciwnika to najcenniejszy skalp zdobył niewątpliwie Raphael Llodra. Chociaż jego oponent, Saiyok Pumpanmuang (239-49-1), w ostatnim czasie daleki jest od najwyższej formy, to jednak jego dokonania i doświadczenie muszą robić wrażenie. Przez zdecydowaną większość walki to Francuz nadawał ton wydarzeniom. Miał co prawda przejściowe problemy, kiedy to Saiyok ruszył do natarcia, ale przetrwał trudny moment i w końcówce to Llodra raz jeszcze przyspieszył, stemplując wygraną na punkty.
 
Hamza Ngoto również po werdykcie sędziowskim pokonał Tengnuenga Sitjesairoonga, tak samo Mohamed Souane poradził sobie z Payakiem Samui. Souane poważnie naruszył Taja w pierwszej rundzie, kiedy to zamroczył go wysokim kopnięciem. Mimo, że ostatecznie nie znokautował Payaka, reprezentant Francji dobrze pracował boksersko, a także umiejętnie podcinał oponenta.
 
Jedyne klasyczne rozstrzygnięcie przed czasem było autorstwa Yohanna Drai. Na sekundy przed końcem wysłał na deski Iquezanga Kor. Rungthanakeata kolanem kierowanym w okolice wątroby. I chociaż zawodnik z Tajlandii wstał przed wyliczeniem, to nie przejawiał ochoty na kontynuację, wobec czego pojedynek został zakończony.
 
W wewnątrz francuskich konfrontacjach zwyciężali bracia Pinto. Z ojczyzny zawiozą do swojego aktualnego domu - Tajlandii, dwie wygrane. Starszy Antoine (132-36-1) wygrał na punkty z Aydinem Tuncay'em, natomiast młodszy Victor (73-26-1) sukces zawdzięcza rozcięciu u Kamala Aousti'ego po uderzeniu łokciem.

Komplet wyników:

74 kg: Sudsakorn Sor. Klinmee (Tajlandia) pokonał Johane Beausejoura (Francja) przez decyzję
73 kg: Youssef Boughanem (Belgia) pokonał Gaetana Dambo (Francja) przez decyzję
65 kg: Saenchai P.K. Saenchai Muay Thai Gym (Tajlandia) pokonał Abdelnoura Ali Kadę (Francja) przez decyzję
65 kg: Victor Pinto (Francja) pokonał Kamala Aousti'ego (Francja) przez TKO (rozcięcie) w 2 rundzie
75 kg: Hamza Ngoto (Francja) pokonał Tengnuenga Sitjesairoonga (Tajlandia) przez decyzję
77 kg: Antoine Pinto (Francja) pokonał Aydina Tuncay'a (Francja) przez decyzję
69 kg: Mohamed Souane (Francja) pokonał Payaka Samui (Tajlandia) przez decyzję
74 kg: Raphael Llodra (Francja) pokonał Saiyoka Pumpanmuanga (Tajlandia) przez decyzję
68 kg: P.T.T. Petchrungrueng (Tajlandia) pokonał Charlesa Francois (Francja) przez decyzję
70 kg: Yohann Drai (Francja) pokonał Iquezanga Kor. Rungthanakeata (Tajlandia) przez TKO (kolano na korpus) w 3 rundzie