free templates joomla

Superkombat WGP 2017 in Bucharest: wygrana Łukasza Krupadziorowa, dobry występ Dawida Żółtaszka! Wyniki!

Catalin Morosanu & Łukasz KrupadziorowWczoraj, 7 kwietnia 2017 roku w Bukareszcie miała miejsce gala federacji Superkombat. W jej walce wieczoru wystąpił polski kickboxer, Łukasz Krupadziorow, który spotkał się z weteranem czołowych federacji MMA (Bellator, ONE Championship), Tony'm Johnsonem.
 
Pojedynek ten jednak długo nie potrwał, ponieważ już w pierwszej rundzie sędzia nie dopuścił Amerykanina do dalszej rywalizacji ze względu na rozcięcie nad lewym okiem. Ciekawsze rzeczy działy się już po wszystkim, kiedy to w ringu pojawił się Catalin Morosanu.
 
Krupadziorow wyzwał go na walkę podczas kolejnej gali Superkombat w Madrycie w dniu 6 maja. Rumuna nie olśnił jego występ i stwierdził, że raczej nie jest to zbyt dobry zawodnik. Odpowiedź mieszkającego w Anglii Polaka była następująca: ''otrzymasz kolano na twarz i wtedy się przekonasz''. Ostatecznie to zestawienie zostało zatwierdzone i dojdzie do niego już za miesiąc w stolicy Hiszpanii. Będzie to oczywiście wielkie wyzwanie dla ''Big Polskiego'', bo Morosanu to bardzo agresywnie walczący fighter z mocnym uderzeniem.
 
Drugi z biało-czerwonych, Dawid Żółtaszek, co prawda nie odniósł wygranej, aczkolwiek mierzył się ze zdecydowanie bardziej doświadczonym w kickboxerskich bojach Cristianem Risteą. W dodatku był to zacięty bój, w którym nie brakowało ostrych wymian, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dodatkowa runda. W przekroju całego starcia Polak na pewno nie był słabszym fighterem od Rumuna, więc z jednej strony szkoda wyniku, z drugiej jednak nie powinien mieć sobie nic do zarzucenia.
 
Do dużej niespodzianki doszło w części zwanej New Heroes, a w niej najsłynniejszy pasterz w świecie Kickboxingu, Bogdan Nastase, został znokautowany przez szerzej nieznanego Lofti'ego Amri'ego z Maroka.


Komplet wyników:

Główna karta
+95 kg: Łukasz Krupadziorow (Polska) pokonał Tony'ego Johnsona (USA) przez TKO (rozcięcie) w 1 rundzie
+95 kg: Robert Constantin (Rumunia) pokonal Kazadi'ego Mwambę (Wielka Brytania) przez decyzję 3-0
+95 kg: Cristian Ristea (Rumunia) pokonał Dawida Żółtaszka (Polska) przez decyzję 3-0 po rundzie dodatkowej
+95 kg: Patrick Schmid (Szwajcaria) pokonał Valentina Bordianu (Rumunia) przez KO w 2 rundzie
81 kg: Daniel Stefanovski (Szwajcaria) pokonał Imanola Rodrigueza (Hiszpania) przez niejednogłośną decyzję 2-1

New Heroes
81 kg: Lofti Amri (Maroko) pokonał Bogdana Nastase (Rumunia) przez KO w 2 rundzie
86 kg: Dumitru Topai (Rumunia) pokonał Mariosa Blanasa (Grecja) przez niejednogłośną decyzję 2-1
75 kg: Eduard Chelariu (Rumunia) pokonał Magnusa Onyekę (Norwegia) przez decyzję 3-0
+95 kg: Alexandru Radnev (Rumunia) pokonał Valentina Horjeę (Rumunia) przez TKO w 1 rundzie
86 kg: Dragos Imbrea (Rumunia) pokonał Claudiu Alexe (Rumunia) przez decyzję 3-0