free templates joomla

Peter Sobotta vs. Ben Saunders na gali UFC w Sztokholmie!

Peter SobottaPolska kolonia, która przybędzie na podbój Szwecji w dniu 28 maja 2017 roku rozrasta się. Czwartym zawodnikiem z naszego kraju, który weźmie udział w UFC Fight Night 109 w Sztokholmie będzie Peter Sobotta (16-5-1 MMA, 3-4 UFC). W kategorii półśredniej podejmie Amerykanina Bena Saundersa (21-7-2 MMA, 8-4 UFC).
 
Sobotta w 2014 roku po raz drugi zasilił szeregi największej federacji MMA i bardzo dobrze wykorzystuje tę szansę. Trenujący w Niemczech zawodnik wygrał w tym czasie z Pawłem Pawlakiem na punkty, poddał duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie Steve'a Kennedy'ego, uległ przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie Kyle'owi Noke'owi, a we wrześniu 2016 roku w Berlinie wyraźnie wypunktował Nicolasa Dalby'ego. W ostatnich dziewięciu konfrontacjach 30-latek odniósł aż osiem wygranych. Najbliższy pojedynek może pozwolić mu na dalszy progres w hierarchii kategorii do 170 funtów (77,1 kg).
 
Saunders, podobnie jak Sobotta, aktualnie jest w trakcie swojego drugiego podejścia w UFC. Pomiędzy nimi rywalizował przez dwa lata dla Bellatora. Od 2014 roku pięć razy wchodził do oktagonu, a w pierwszym z tych starć, z Chrisem Heatherly'm, zapisał się w dziejach federacji jako pierwszy fighter, który triumfował przez omoplatę. Następnie wygrał z Joe Riggsem (TKO), Kenny'm Robertsonem (decyzja), żeby potem ulec przez techniczny nokaut Patrickowi Cote. Wówczas chwilowo był poza UFC, pokonał Jacoba Volkmanna i w bieżącym roku powrócił zwycięstwem nad Courtem McGee przez decyzję.
 
Przypomnijmy, iż podczas eventu w szwedzkiej stolicy oprócz Sobotty zobaczymy w akcji trzech innych reprezentantów Polski. W wadze ciężkiej Damian Grabowski (20-4 MMA, 0-2 UFC) zmierzy się z Christianem Colombo (8-2-1 MMA, 0-1-1 UFC) z Danii, w koguciej Damian Stasiak (10-3 MMA, 2-1 UFC) podejmie Pedro Munhoza (14-2 MMA, 4-2 UFC) z Brazylii, a w lekkiej Marcin Held (22-6 MMA, 0-2 UFC) skrzyżuje rękawice z Bośniakiem Damirem Hadzovicem (10-3 MMA, 0-1 UFC).