free templates joomla

Fight Night Series 2: czwarte zwycięstwo Patryka Nowaka w Szwajcarii!

Patryk Nowak vs. Raphael ParfaitCoraz dynamiczniej rozwija się kariera w MMA Patryka Nowaka (4-0). W całości toczy się ona na terenie Szwajcarii, gdzie jeszcze do niedawna mieszkał i trenował. Jak widać na tamtejszym rynku poznano się na jego umiejętnościach, dzięki czemu regularnie zapraszany jest na największe wydarzenia w tym kraju. W sobotę 18 marca 2017 roku wystąpił na Fight Night Series 2 w Montreux w limicie wagi lekkiej (70 kg).

Przyszło mu zmierzyć się z reprezentantem Francji, Raphaelem Parfaitem (1-2). Pojedynek w pierwszej rundzie na swoją korzyść rozstrzygnął Nowak, a sam bój był bardzo dynamiczny. Do tej pory fighter z Namysłowa dał się poznać przede wszystkim jako mocny grappler, lecz tym razem w większym stopniu zademonstrował swoją stójkę. Od początku mocno ruszył z pięściami na rywala, a ten przede wszystkim odpowiadał mu niskimi kopnięciami. Dobre wrażenie Polak wywarł też front kickiem, który wyprowadzony w tempo doprowadził do chwilowego spotkania Parfaita z deskami.

Francuz kilka razy próbował trafić ekwilibrystycznymi technikami, ale bez powodzenia. Po jednej z nich Nowak poszedł po dźwignię na nogę, lecz Parfait wydostał się. Po upływie trzeciej minuty walki wykorzystał kolejną próbę efektownego trafienia ze strony oponenta i posadził go lewym sierpowym. Polak poszedł za ciosem i całą serią bitą z góry doprowadził do przerwania walki przez sędziego. Tym samym Nowak po wcześniejszych dwóch triumfach przez poddania i jednym na punkty, po raz pierwszy wygrał przez techniczny nokaut.