free templates joomla

Janu Malkriado Cruz podpisał kontrakt kontrakt z Envio Fight Night

Janu Cruz & Karol CyganCo prawda organizacja DSF Kickboxing Challenge potwierdziła naszą informację o walce Portugalczyka Janu Malkriado Cruza z Jerzym "Jurasem" Wrońskim w dniu 31-go marca w Warszawie, ale nie jest to jedyny pojedynek jaki stoczy niezwykle popularny "Hannibal" w najbliższym czasie.

Jak poinformowała bydgoska organizacja EFN (Envio Fight Night) kierowana przez Karola Cygana, już 22-go kwietnia Cruz w walce wieczoru zmierzy się z Damianem Waluchem z Golden Dragon Bydgoszcz. Tak więc w pewnym sensie będzie to lokalna potyczka, bowiem Cruz wraz z rodziną mieszka także w Bydgoszczy.

Cruz w ubiegłym roku  zremisował z Dawidem Świerczyńskim na South Battle 2 w czerwcu i wygrał na Angels of Glory 3 z Tomaszem Kubczakiem z Łodzi. W tym roku postanowił poeksperymentować i walczyć w kategorii do 81 kg, ale uległ doświadczonemu Arkadiuszowi Dembińskiemu na Giżyckiej Nocy Gladiatorów. Po tym postanowił wrócić do wagi 77 kg. Walka z Wrońskim jak i Waluchem odbędzie właśnie w tej kategorii.

Cruz był był jednym z najbardziej widowiskowych zawodników organizacji Fight Exclusive Night, gdzie poznała go polska publiczność. Do tej pory walczył z całą czołówką polskiego Kickboxingu jak Tomasz Gromadzki, Wojciech Wierzbicki, Bartosz Muszyński czy Paweł Biszczak. Aktualnie trenuje pod okiem Tomasza Skrzypka z Fighter 1992 Wrocław, który od wielu lat jest trenerem kadry Polski K-1 Rules.