free templates joomla

Krzysztof Jotko vs. David Branch na UFC 211? Nowe zestawienia na galę w Dallas

Krzysztof JotkoJak informuje portal MMA Fighting, na gali UFC 211 w Dallas w dniu 13 maja 2017 roku ma dojść do kolejnego występu w oktagonie polskiego zawodnika wagi średniej, Krzysztofa Jotki (19-1 MMA, 6-1 UFC). Nie jest to jeszcze informacja potwierdzona oficjalnie przez samą organizację, ale wygląda na to, że w stanie Teksas podejmie on Davida Brancha (20-3 MMA, 2-2 UFC), byłego mistrza WSOF w dwóch dywizjach wagowych.

Obaj fighterzy legitymują się bardzo efektownymi seriami zwycięstw. W przypadku Polaka to pięć wygranych, zaś u Brancha aż dziesięć, ale oczywiście dla swojego wcześniejszego pracodawcy. Jotko dzięki swoim coraz bardziej znaczącym dokonaniom w UFC, jest notowany już na jedenastym miejscu w rankingu kategorii średniej. W 2016 roku triumfował aż trzy razy: na punkty z Bradem Scottem i Thalesem Leitesem, a pomiędzy tymi starciami w niespełna minutę znokautował Tamdana McCrory'ego.

Branch we WSOF odnosił same sukcesy, a ich ukoronowaniem były pasy mistrzowskie nie tylko w wadze średniej, ale i półciężkiej. Po sześciu latach Amerykanin wraca do UFC, gdzie m.in. pokonał decyzją sędziów Tomasza Drwala, co miało miejsce w 2010 roku. Drwal po tej walce został wyeliminowany z UFC. Podobnie jak Jotko, w ubiegłym roku wygrał trzy walki: kolejno z Cliffordem Starksem (decyzja), Vinny'm Magalhaesem (decyzja) i Louisem Taylorem (poddanie).

Na event w Dallas zatwierdzono jeszcze dwie inne konfrontacje. Po bolesnej utracie tytułu w kategorii lekkiej z rąk Conora McGregora, do klatki powróci Eddie Alvarez (28-5 MMA, 3-2 UFC), który spotka się z Dustinem Poirierem (21-5 MMA, 13-4 UFC). W wadze muszej z kolei były pretendent do pasa, Henry Cejudo (10-2 MMA, 4-2 UFC), stanie naprzeciwko Sergio Pettisa (15-2 MMA, 6-2 UFC).

Jotko nie będzie jedynym reprezentantem Polski rywalizującym podczas UFC 211. Do kolejnej obrony pasa w wadze słomkowej przystąpi wówczas Joanna Jędrzejczyk (13-0 MMA, 7-0 UFC), a jej przeciwniczką będzie Jessica Andrade (16-5 MMA, 7-3 UFC).