free templates joomla

Demetrious Johnson vs. Wilson Reis i Ronaldo Souza vs. Robert Whittaker na UFC on FOX 24

UFC on FOX 24Do fight cardu gali UFC on FOX 24, zaplanowanej na 15 kwietnia 2017 roku w Kansas City w stanie Missouri, dodane zostały dwie nowe konfrontacje. Jedna z nich to walka wieczoru, której stawką będzie tytuł mistrzowski w kategorii muszej, a w niej czempion, Demetrious Johnson (25-2-1 MMA, 13-1-1 UFC), spotka się z Wilsonem Reisem (22-6 MMA, 6-2 UFC).

Obaj mieli się już ze sobą zmierzyć w ubiegłym roku, ale wówczas na przeszkodzie stanęła kontuzja Johnsona. Popularny ''Mighty Mouse'' już od dawna dominuje w swojej dywizji wagowej. W 2016 roku stoczył dwie walki o zachowanie miana mistrza. W kwietniu wygrał w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut z Henry'm Cejudo, natomiast w grudniu wypunktował zwycięzcę ''The Ultimate Fightera'', Tima Elliotta. Ewentualna wiktoria nad Reisem sprawi, że prawie 31-letni Johnson wyrówna rekordowe osiągnięcie Andersona Silvy, który bronił pasa mistrzowskiego UFC dziesięć razy z rzędu.

Reis od momentu debiutu w limicie 125 funtów (56,7 kg) stoczył sześć bojów, z czego pięć zakończyło się dla niego pomyślnie. Liczący sobie 32 lata Brazylijczyk wygrał trzy swoje ostatnie potyczki: w ubiegłym roku z Dustinem Ortizem przez decyzję i z Hectorem Sandovalem przez duszenie zza pleców, zaś w lutym bieżącego był lepszy na kartach punktowych od Ulki Sasaki'ego. Reis legitymuje się czarnym pasem BJJ.

Drugą nowinką jest brazylijsko-australijski pojedynek w wadze średniej między specjalistą od parteru, Ronaldo ''Jacare'' Souzą (24-4 MMA, 7-1 UFC) i Robertem Whittakerem (17-4 MMA, 8-2 UFC), najlepiej czującym się w stójce. Souza, wyróżniający się zawodnik w tej dywizji wagowej, na osiem starć w oktagonie największej organizacji MMA wygrał aż siedem razy, a jedynej, raczej niesłusznej porażki punktowej doznał w rywalizacji z Yoelem Romero. ''Aligator'' otrząsnął się po niej zwycięstwami w pierwszych rundach z Vitorem Belfortem (TKO) i Timem Boetschem (poddanie).

Whittaker zaś to objawienie kategorii w limicie 185 funtów (83,9 kg) i od momentu przejścia do niej wygrał w pięciu walkach. ''Reaper'' w 2016 roku pokonał decyzją sędziów Rafaela Natala i zastopował w pierwszej rundzie Dereka Brunsona po niezwykle emocjonującej batalii.

A tak prezentuje się aktualna karta walk UFC on FOX 24:

Walka o mistrzostwo UFC w wadze muszej
56,7 kg: Demetrious Johnson (USA) vs. Wilson Reis (Brazylia)

Pozostałe walki
84,4 kg: Ronaldo Souza (Brazylia) vs. Robert Whittaker (Australia)
52,6 kg: Rose Namajunas (USA) vs. Michelle Waterson (USA)
57,1 kg: Tim Elliott (USA) vs. Louis Smolka (USA)
84,4 kg: Andrew Sanchez (USA) vs. Anthony Smith (USA)
93,4 kg: Devin Clark (USA) vs. Jake Collier (USA)
66,2 kg: Jeremy Stephens (USA) vs. Renato Carneiro (Brazylia)
77,6 kg: Zak Cummings (USA) vs. Nathan Coy (USA)
61,7 kg: Ashlee Evans-Smith (USA) vs. Ketlen Vieira (Brazylia)
70,8 kg: Rashid Magomedov (Rosja) vs. Bobby Green (USA)
61,7 kg: Tom Duquesnoy (Francja) vs. Patrick Williams (USA)