free templates joomla

Ojciec Khabiba Nurmagomedova chce, żeby jego syn zakończył karierę w przyszłym roku!

Abdulnapap NurmagomedovO wygłoszenie ciekawej opinii pokusił się Abdulmanap Nurmagomedov, ojciec zawodnika UFC wagi lekkiej, Khabiba Nurmagomedova (24-0 MMA, 8-0 UFC). W rozmowie dla rosyjskich mediów stwierdził, że wyczynowa przygoda jego syna z MMA już niedługo dobiegnie końca.

''Nie chcę rozczarować fanów, ale Khabib ma aktualnie 28 lat, a w wieku 30 lat musi zakończyć swoją karierę. Nigdy wcześniej nie wyraziłem swojego zdania na ten temat, z nikim o tym nie rozmawiałem. Obawiam się jednak, że pozostało mu jeszcze półtora roku.''

Uzasadniając swój wywód, Abdulmanap Nurmagomedov chciałby widzieć syna w roli trenera, który byłyby w stanie odkryć i oszlifować nowe talenty. Poza tym, ma na trosce zdrowie Khabiba.

''Chcę go widzieć jako zdrowego, myślącego człowieka. Chciałbym, żeby pomagał w rozwoju innych zawodników. W sporcie takim jak MMA, kariera w wieku między 24-30 lat jest wystarczająco długa.''

W tym miejscu można się zastanowić, czy podobne zdanie na ten temat ma sam Khabib, który między kwietniem 2014 i 2016 roku nie stoczył ani jednej walki ze względów zdrowotnych. Stoi on również u progu wejścia na szczyt kategorii lekkiej UFC. Już 4 marca na gali UFC 209 w Las Vegas stanie przed szansą zdobycia tymczasowego tytułu w limicie 155 funtów (70,3 kg) mając za przeciwnika Tony'ego Fergusona (22-3 MMA, 12-1 UFC). Zakładając zwycięstwo ''Orła'' z Dagestanu, kolejny bój stoczyłby już o właściwy pas. A mając taką możliwość, na pewno chciałby trochę czasu porządzić w swojej dywizji wagowej.