free templates joomla

Dan Henderson zmierzy się z Lyoto Machida!

Dan HendersonDan Henderson (29-8 MMA, 6-2 UFC) goszcząc w programie "MMA Uncensored Live" zdradził, że w kolejnej walce zmierzy się z byłym mistrzem UFC, Lyoto Machida (18-3 MMA, 10-3 UFC). Do starcia dojdzie 2 lutego podczas gali UFC 156. Gala odbędzie się w Bay Events Center w Las Vegas.

Henderson ostatni raz walczył prawie rok temu. 19-tego listopada 2011 roku wygrał po świetnej walce z Mauricio "Shogunem" Ruą. Walka została uznana nie tylko walką wieczoru, ale także walką roku. Kolejną walkę były mistrz Pride FC i Strikeforce miał stoczyć 1 września 2012r. Niestety uraz kolana wyeliminował go z walki o kolejny pas.

Starcie z Jonesem nie doszło do skutku, co gorsza organizacja UFC musiała odwołać galę. Był to jak na razie jedyny przypadek odwołania gali przez największą organizację MMA na świecie. Mówiło się o tym, że jeśli Henderson wróci do pełni sprawności dostanie walkę z Jonesem z automatu. Jak dobrze wiemy tak się nie stało. Obecny mistrz w wadze półciężkiej, Jon Jones zmierzy się 27 kwietnia z Chaelem Sonnenem w ramach gali finałowej 17-go sezonu TUF'a. Henderson zgodził się pomagać Sonnenowi w przygotowaniach do walki z mistrzem.

Walka z Machidą jest dla Hendersona czymś w stylu być, albo nie być. Jeśli wygra zachowa szansę na walkę o pas, natomiast jeśli przegra to najprawdopodobniej zakończy karierę. Co prawda sam zawodnik o tym głośno nie mówi, ale 42 lata na karku robią swoje. Czas płynie nie ubłagalnie i może być to ostatnia szansa na walkę o pas.

Lyoto Machida ostatni raz walczył w oktagonie UFC w sierpniu tego roku. W drugiej rundzie znokautował Ryana Badera. W związku z kontuzją Hendersona, Lyoto miał szansę na walkę rewanżową z Jonem Jonesem. Machida tłumaczył się, że do walki jest zbyt mało czasu i nie jest w stanie  nawet optymalnie przygotować się do starcia z Jonesem. Co prawda z jednej strony Machida miałby zbyt mało czasu, aby przygotować się rzetelnie do pojedynku z mistrzem UFC, ale z drugiej strony gilotyna zaserwowana przez Jonesa na pewno zostawiła trwały ślad w psychice Machidy.

Starcie z Danem Hendersonem na pewno nie będzie dla Machidy spacerkiem. Machida nie ma ostatnio dobrej passy w UFC i jeśli przegra starcie z byłym mistrzem Pride i Strikeforce to  może się okazać, że będzie na samym końcu kolejki do walki o pas.