free templates joomla

Łukasz Radosz vs. Bruno Kabus II na karcie walk gali Knockout Art 5 w Środzie Wielkopolskiej

Kabus vs RadoszOgłoszona została pierwsza walka, jaka znajdzie się na fight cardzie gali Knockout Art 5, zaplanowanej na 17 grudnia 2016 roku w Środzie Wielkopolskiej. Będzie to rewanżowa konfrontacja między Łukaszem Radoszem (3-1) i Bruno Kabusem (12-7) z Niemiec na zasadach Muay Thai i w kategorii do 86 kg.

Do pierwszego starcia tych zawodników doszło 19 września 2015 roku w Luboniu podczas drugiej edycji Knockout Art. Radosz na początku drugiej rundy znokautował przeciwnika po kolanie na korpus. Była to wówczas walka wieczoru i niewykluczone, że ich potyczka numer dwa będzie wieńczyć kolejne wydarzenie.

Radosz stopniowo rozwija swoją karierę zawodową. We wrześniu zaprezentował się na turnieju w Pradze, gdzie w pierwszym starciu wypunktował Luisa Tavaresa Malicka. W finale zaś decyzją sędziów uległ z Lukasem Dvorakiem, aczkolwiek tamto niepowodzenie zawodnika Kohorty Poznań należy uznać za niesprawiedliwe.

W tym roku dołożył również kolejne medale do swojego amatorskiego CV. Były to dwa brązowe krążki: pierwszy przywiózł z majowych Mistrzostw Świata Muaythai federacji IFMA, rozgrywanych w Jonkoping w Szwecji, drugi natomiast z październikowych Mistrzostw Europy tej samej organizacji, które odbyły się w chorwackim Splicie.

Kabus oprócz wcześniejszego boju z Radoszem, miał jeszcze jedną okazję do zaprezentowania się przed polską publicznością. We wrześniu 2014 roku na Thai Battle 4 w Żarach pokonał przed czasem Krzysztofa Tkocza.