free templates joomla

Rajadamnern Stadium: koniec żałoby! Superlek pokonuje Seksana! Wyniki & Video

Superlek vs SeksunZakończył się najdłuższy rozbrat z walkami w historii Rajadamnerm Stadium w stolicy Tajlandii w Bangkoku związany ze śmiercią Króla Tajlandii Bhumibola Adulyadeja, który odszedł w dniu 14-go października i przez miesiąc do tego dnia obowiązywała w ojczyźnie boksu tajskiego żałoba. I właśnie 14-go listopada, na Królewskim Stadionie ruszyła nowa era s sferze walk. Niestety już bez człowieka, który był centralną postacią życia Tajów i także świata Muay Thai.

Pierwszym eventem jaki wystartował był Suek Wangingtong połączony z Suek Petchviset, który organizował promotor Vinai Narksin. W walce wieczoru doszło kolejnego kapitalnego pojedynku dwóch byłych mistrzów Lumpinee i Rajadamnern a także aktualnie pretendenta do mistrzostwa Superleka Kiatmoo9 i Seksana Or. Kwanmuang, który jest w czołówce wagi superpiórkowej (130 lbs, 58.967 kg).

Ostatni raz obaj zmierzyli się we wrześniu br. i górą po świetnej walce był Superlek. Podobnie było i tym razem, ale zwycięstwo było minimalne i niejednogłośne. Warto zobaczyć jak wyglądał pojedynek, by zrozumieć jak trudno jest punktować walki dwóch zawodników, którzy bez wątpienia są najlepsi na świecie w swojej kategorii wagowej.

Z kolei to co wyczynia "Król uderzeń łokciami" czyli Muangthai PK.Saenchaimuaythaigym jest niesamowite. Znokautowanie nie byle kogo, bo Kaimukkao Por. Thairungruangkamai, który do sierpnia 2016 był mistrzem stadionu to kolejny sukces tego "nakauter". Sieje on postrach wśród rywali i jest niepokonany od czasu porażki z Sangmanee Sor Tienpo. Warto wspomnieć choćby jego ostni wyczyn na Lumpinee Boxing Stadium, gdzie rozprawił się z wielokrotnym mistrzem Petpanomrungiem Kiatmoo9.

Komplet wyników:

114 lbs: Flukenoi Moosaphanmai pokonał Kaito Wor.Wanchai przez decyzję
90 lbs: Phetthailand Yodmuayponrat vs Seaui Singmawin - Remis
110 lbs: Raktemroi Sor. Jor. Vichitpadriew pokonał Samdee Petchyindee Academy przez decyzję
120 lbs: Matee Sor. Jor. Toypadriew pokonał Manasak Pinsinchai przez decyzję
120 lbs: Yotin F.A.Group pokonał Achanai Petchyindee Academy przez decyzję
111 lbs: Palungpon Petchyindee Academy pokonał Kiewpayak Jitmuangnont przez decyzję
124 lbs: Phetdum Petchyindee Academy pokonał Sing Parunchai przez decyzję
133 lbs: Muangthai P.K.Senchai pokonał Kaimukkao Por. Thairungruangkamai przez TKO (uderzenie łokciem) w 3 rundzie

Main event
130 lbs: Superlek Mor. Ratanabadit pokonał Seksuna Aor. Kwanmuanga przez niejednogłośną decyzję 2-1