free templates joomla

Szymon Bajor vs Valentin Moldavsky w kolejnej rundzie Rizin Fighting World Grand-Prix 2016

Rizin FFW środę rano 9-go listopada w Tokio w Japonii odbyła się konferencja prasowa przed kolejną galą Rizin Fighting World Grand-Prix 2016 przewidzianą na dwudniowe zmagania 29-go grudnia i 31 grudnia a więc dokładnie w Sylwestra. Gala jest o tyle ważna, iż poza wieloma gwiazdami, weźmie w niej udział polski zawodnik Szymon Bajor (16-6). Decydenci organizacji poinformowali o nowych zestawieniach w tym i Polaka.

Nasz zawodnik świetnie wypadł w pierwszej rundzie turnieju pokonując Teodorasa Aukstuolisa i w kolejnej zmierzy się mistrzem świata w Sambo, Rosjaninem Valentinem Moldavskym (4-0). Valentin Moldavsky na poprzedniej gali pokonał Szweda Karla Albrektssona.

Dość niespodziewanie po kontuzji Jiri Prohazki w turnieju wymienił go Amerykanin Shane Carwin (12-2) z Grudge Training Center, który jest byłym tymczasowym mistrzem UFC wagi ciężkiej i niedawno powrócił do treningów i walk. Jego rywalem będzie Irańczyk Amir Aliakbari (3-0) z Iranu, reprezentujący American Kickboxing Academy (AKA). Zwycięzcy walk wystąpią już 31-go grudnia, gdzie dojdzie do półfinału. Tak więc Polaka czeka niełatwa pierwsza i być może druga walka.

W ćwierćfinale wystąpi także estoński sumita Kaido Hoovelson, noszący przydomek Baruto, który zmierzy się z weteranem Tsuyoshi Kōsaka z Alliance. Stawkę uzupełniają lub można powiedzieć, iż ją otwierają dwaj legendarni zawodnicy Mirko Cro Cop Filipovic (Chorwacja) i Wanderlei Silva (Brazylia), których rewanż jest największym hitem tej fazy walk. W dniu 31-go zaś zobaczymy w superfight całą plejadę gwiazd jak weteran Dream i UFC Tatsuya Kawajiri, Charles "Crazy Horse" Bennett czy Rena Kubota, gwiazda Shootboxingu. Najciekawiej jawi się rewanż Bennetta z Minoru "Philip" Kimurą.

Turniej Wagi Open
Wanderlei Silva (Brazylia) vs. Mirko Filipović (Chorwacja)
 Kaido "Baruto" Hoovelson (Estonia) vs. Tsuyoshi Kosaka (Japonia)
Shane Carwin (USA) vs. Amir Aliakbari (Iran)
Valentin Moldavsky (Rosja) vs. Szymon Bajor (Polska)

Superfight
65,8 kg: Tatsuya Kawajiri (Japonia) vs Kron Gracie (Brazylia / Kron Gracie Jiu-Jitsu)
67 kg: Minoru "Philip" Kimura (Brazylia) vs Charles "Crazy Horse" Bennett (USA)
62 kg: Hideo Tokoro (Japonia) vs Yamamoto Arsene (Japonia)
49 kg: Andy Wynn (Nguyen) (USA ) vs Miyu Yamamoto (Japonia)

Pozostali
Rena Kubota (Japonia)
Murata Natsuminamiko (Japonia)
Asakura Kanna (Japonia)