free templates joomla

Minotauro i Fabricio Werdum podali składy trenerów do TUFa!

TUF Brazil 2Antonio Rodrigo Nogueira i Fabricio Werdum będą trenerami w drugiej edycji brazylijskiego TUFa. Jedni z najskuteczniejszych zawodników BJJ walczących w MMA podali pełne skłądy swojego sztabu trenerskiego, który będzie im pomagał podczas zmagań w słynnym reality show.

Legendarny 'Minotauro' postawił na mniej znane nazwiska, poza swoim wieloletnim trenerem boksu, Luizem Doreą nie znajdziemy w jego sztabie wielkich nazwisk. Za Jiu Jitsu będzie odpowiadał Everaldo Penco, za szkolenie zapaśnicze odpowiedzialny będzie Eric Albarracin. Natomiast techniki czysto uderzane to domena trenera Muay Thai, Sheymona Moraesa i kickboxera, Vitora Mirandy.

Skład Werduma jest o wiele bardziej rozpoznawalny. Jako trener MMA w programie pojawi się główny trener z pierwszej edycji TUF Brazil, legendarny Wanderlei Silva. Za Jiu Jitsu odpowiedzialny będzie wielokrotny mistrz świata w wadze piórkowej, Rubens 'Cobrinha' Charles. Trenerem Muay Thai będzie słynny szkoleniowiec Chute Boxe, obecnie prowadzący swój klub, Kings MMA, Rafael Cordeiro. Za zapasy będzie odpowiadał Kenny Johnson, a capoeira będzie nauczana przez brata Fabricio Werduma, Felipe.

Dla Nogeuiry nie będzie to debiut w TUFie w roli trenera, bowiem w 8-mej edycji show trenował zawodników razem ze swoim największym koszmarem, Frankiem Mirem. Wtedy wygrał Ryan Bader, który w finale zmierzył się z Vinny'm Magalhaesem.

Obydwaj wygrywali swoje ostatnie walki. Nogueira poddał Dave'a Hermana w powrocie po kontuzji, kiedy Frank Mir złamał mu kość ramieniową podczas UFC 140. Werdum natomiast w UFC wygrał już dwie walki: z Royem Nelsonem i Mikie'm Russow. Wcześniej w organizacji Strikeforce wygrał trzy walki i jedną przegrał, z Alistairem Overeemem. Jego najcenniejszym skalpem w karierze jest zwycięstwo nad Fedorem Emelianenko, którego poddał jako pierwszy zawodnik w karierze.