free templates joomla

UFC on FOX 6: Guida vs. Hioki i Russow vs. Jordan!

UFC on FOX Powoli krystalizuje się karta walk przewidziana na galę UFC on FOX 6, która odbędzie się 26 stycznia 2013 w Chicago a areną zmagań będzie Chicago's United Center. Kolejnymi starciami, oficjalnie potwierdzonymi przez UFC, będą walki Clay Guida vs. Hatsu Hioki oraz Mike Russow vs. Shawn Jordan

Dla Claya Guidy (29-13 MMA, 9-7 UFC) będzie to debiut w kategorii piórkowej. Jego przeciwnikiem będzie Japończyk, Hatsu Hioki (26-5-2 MMA, 2-1 UFC). Kolejnym pojedynkiem dodanym do karty walk będzie starcie w wadze ciężkiej. Mike Russow (15-2 MMA, 4-1 UFC) spotka się z  Shawnem Jordanem (13-4 MMA, 1-1 UFC).

Co ciekawe Guida w młodości trenował na przedmieściach Chicago, natomiast Mike Russow pracuję na co dzień w wietrznym mieście jako policjant.

Clay Guida już we wrześniu zapowiadał, że po kolejnych porażkach jest zmuszony do przejścia do kategorii piórkowej. Co prawda wcześniej wygrywał z Gomim i Pettisem i wydawało się, że dawny Guida powrócił na stałe do łask prezesa, Dany White'a, ale później było już coraz gorzej.
Kolejne porażki z Hendersonem i Maynardem zmusiły go do przemyśleń na temat jego dalszej kariery w 'light weight'. Wydaje się, że Guida dotrzymał słowa i w styczniu zobaczymy go w niższej kategorii wagowej.

Hatsu Hioki w ostatniej walce przegrał przez decyzje z Ricardo Lamasem. Były mistrz Sengoku w kategorii piórkowej po przejściu do UFC zanotował zwycięstwa nad Palaszewskim i Roopem.

Mike Russow zmierzył się z Fabricio Werdumem na gali UFC 147. Werdum niesiony dopingiem brazylijskich kibiców w krótkim czasie rozprawił się z Amerykaninem. Nie licząc porażki z Brazylijczykiem, Russow wygrywał w ostatnich jedenastu walkach. Zanotował zwycięstwa nad takimi zawodnikami jak John-Olav Einemo i Todd Duffee.

Shawn Jordan nie ma ostatnio łatwego życia. Po porażce z Cheickiem Kongo spotkał się z falą krytyki ze strony fanów i samego prezesa, Dany White'a, który zapowiedział, że jeśli w dalszym ciągu zawodnik o przydomku "The Savage" będzie dawał tak słabe walki to na pewno nie będzie brany pod uwagę w obsadzaniu kolejnych eventów pod marką UFC. Czyżby Dana zapomniał o tym, że w debiucie odprawił Oliego Thompsona przez TKO na gali UFC on FX odbywającej się w Sydney?
Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Jordan nie jest ulubieńcem szefostwa UFC i porażka w Chicago może go kosztować utratę angażu w najlepszej organizacji MMA na świecie.


Karta walk UFC on FOX 6 prezentuje się następująco:

Demetrious Johnson vs. John Dodson  - walka o tytuł w wadze muszej
Donald Cerrone vs. Anthony Pettis
Quinton Jackson vs. Glover Teixeira
Clay Guida vs. Hatsu Hioki
Erik Koch vs. Ricardo Lamas
Shawn Jordan vs. Mike Russow
T.J. Grant vs. Matt Wiman