free templates joomla

Mick Maynard zastąpi Joe Silvę na stanowisku matchmakera UFC

Mick Maynard
Jakiś czas temu jeden z długoletnich matchmakerów UFC, Joe Silva, ogłosił rozbrat ze swoją funkcją wraz z zakończeniem 2016 roku. Drugi zaufany człowiek Dany White'a, odpowiadający za zestawianie walk dla największej federacji MMA, czyli Sean Shelby, nie pozostanie jednak osamotniony w tym zadaniu, ponieważ oficjalna witryna UFC przekazała informację, że pomagać mu będzie Mick Maynard.

Jest to osoba dobrze znana w środowisku, ponieważ przez lata ten pochodzący z Australii, ale osiadły w Teksasie pasjonat sportów walki, był prezesem organizacji Legacy Fighting Championship, która od przyszłego roku połączy się w jeden twór wraz z RFA, o czym pisaliśmy wcześniej [TUTAJ LINK]. Maynard co prawda pomagał w finalizacji tej fuzji, ale nie zdecydował się na objęcie jednego z głównych stanowisk w Legacy Fighting Alliance, gdyż postanowił spróbować swoich sił na trudnym i wymagającym stanowisku w UFC.

Dana White cieszy się z zatrudnienia Maynarda i wierzy, że jego doświadczenie w branży przyniesie UFC same korzyści.

''Jestem podekscytowany na to, że mamy na pokładzie Micka pracującego razem z Seanem. Mick stał się jednym z najbardziej szanowanych ludzi w tym interesie i wykonywał wspaniałą robotę, wyszukując oraz rozwijając nowe talenty. Sean jest ogromnym atutem UFC od dłuższego czasu i nie mogę się już doczekać na wspólną pracę z nim oraz z Mickiem przez kolejne lata.''

Maynard również wyraża zadowolenie z powodu podjęcia się nowego wyzwania i ma nadzieję, że spełni pokładane w nim oczekiwania.

''To niesamowita szansa dla mnie i liczę na to, iż dostarczę pełne akcji, porywające walki, których oczekują fani UFC.''

I chociaż praca w Legacy FC na najwyższym ze stanowisk oczywiście wiązała się z ogromną odpowiedzialnością, to jednak w przypadku objęcia posady w UFC oczy całego świata MMA będą zwrócone na jego i Seana Shelby'ego działania, mające na celu zapewnienie możliwie najlepszych pojedynków, a także pozyskiwanie nowych prospektów do szeregów federacji. Ze swojego zadania w Legacy FC wywiązał się bardzo dobrze, czyniąc z tej organizacji zauważalnego gracza na rynku. Zobaczymy, jak poradzi sobie w UFC.