free templates joomla

GLORY 34: Gabriel Varga vs. Robin van Roosmalen o pas w wadze piórkowej!

Glory 34 Organizacja GLORY zapowiedziała swoje kolejne wydarzenie na termin 21 października 2016 roku. Gala GLORY 34 zawita wówczas do Broomfield w stanie Kolorado w USA, a jej ukoronowaniem będzie walka o tytuł mistrzowski w wadze piórkowej. Stający w jego obronie Gabriel Varga (28-3 KB, 6-2 GLORY) zmierzy się z dość niespodziewanym challengerem, a mianowicie z Robinem van Roosmalenem (47-15-3 KB, 11-3 GLORY).

Varga odzyskał pas w limicie 65 kg po tym, jak w lipcu bieżącego roku zrewanżował się Serhiy'owi Adamchukowi za wcześniejszą porażkę i pokonał go po słusznym werdykcie sędziowskim. Kanadyjczyk wcześniej miał na rozkładzie chociażby Mosaba Amrani'ego, a więc innego fightera ze ścisłej czołówki tej kategorii wagowej.

Z kolei van Roosmalen zdecydował się na zejście o jedną dywizję wagową niżej, a mimo tego będzie i tak sporo niższy, bo o 9 cm od swojego najbliższego oponenta. Wygląda na to, że ciężkie boje z Sitthichai'em Sitsongpeenongiem, a zwłaszcza ten ostatni, w czerwcu w Amsterdamie, uzmysłowiły mu, iż warto spróbować czegoś nowego. I na powitanie z tą kategorią Holender otrzymał bój o pas.

Na bardzo wyrównaną wygląda stawka uczestników turnieju w wadze średniej. W pierwszym półfinale spotkają się debiutujący w GLORY reprezentant Tunezji, Yousri Belgaroui (19-2 KB, 0-0 GLORY), a także Brazylijczyk Alex Pereira (33-6 KB, 2-2 GLORY). W drugim natomiast trenujący w Chinach fighter z Nowej Zelandii, Israel Adesanya (63-3 KB, 0-1 GLORY), skonfrontuje się z Robertem Thomasem (8-4 KB, 2-3 GLORY) z Kanady.

W jednym z pojedynków w części Superfight Series zobaczymy Richarda Abrahama (10-3 KB, 3-0 GLORY). Tegoroczny pogromca Pawła Jędrzejczyka skrzyżuje rękawice z Casey'em Greene'em (5-6 KB, 4-3 GLORY), z którym już raz wygrał.

Karta walk:

Superfight Series
95 kg: Saulo Cavalari (Brazylia) vs. Brian Douwes (Holandia)
77 kg: Casey Greene (USA) vs. Richard Abraham (USA)

Półfinały turnieju w wadze średniej
85 kg: Yousri Belgaroui (Tunezja) vs. Alex Pereira (Brazylia)
85 kg: Israel Adesanya (Nowa Zelandia) vs. Robert Thomas (Kanada)

Superfight
85 kg: Dustin Jacoby (USA) vs. TBA

Finał turnieju w wadze średniej
85 kg: Belgaroui/Pereira vs. Adesanya/Thomas

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze piórkowej
65 kg: Gabriel Varga (Kanada) vs. Robin van Roosmalen (Holandia)