free templates joomla

Enfusion 41 - karta walk gali w Antwerpii

Enfusion 4117 września w Antwerpii w Belgii będzie mieć miejsce gala Enfusion 41. Wzbudzającym największe zainteresowanie wydarzeniem podczas tego eventu będzie rozpoczęcie cyklu znanego pod nazwą ''Enfusion League'', w którym sześciu kickboxerów w kategorii 72,5 kg stoczy ze sobą pojedynki w systemie każdy z każdym, a więc typowym dla różnego rodzaju rozgrywek ligowych.

Szóstka uczestników, którzy wezmą udział w tej lidze, prezentuje bardzo zbliżony poziom umiejętności. Do zmagań, rozłożonych na pięć różnych gal federacji Enfusion, staną Crice Boussoukou z Francji, Jonay Risco z Hiszpanii, Tayfun Ozcan (73-6-3) z Turcji, Mohammed Jaraya (58-3) i Nordin Ben Moh (72-4-1) z Maroka, a także Serginio Kanters (46-7) z Surinamu. Pula nagród wynosi 200 tys. euro do podziału na całą obsadę.

Ciekawie zapowiada się również czteroosobowy turniej w limicie 70 kg. W szranki stanie aż trzech Marokańczyków: Aziz Kallah, czyli triumfator Enfusion Reality, Mohammed Mezouari (27-2), który miał na deskach samego Sitthichai'a i Yassin Baitar, a więc pogromca Dzhabara Askerova. Stawkę uzupełnia reprezentant Belgii, Cedrik de Keirsmaeker.

Co należy uznać za bardzo nietypowe zjawisko w świecie sportów walki, pojedynek o pas mistrzowski został umieszczony na samym początku fight cardu. Spotkają się w nim dwie panie: aktualna czempionka w wadze do 67 kg, Holenderka Sheena Widdershoven i Marokanka Najat Hasnouni Alaoui.

Karta walk:

Walka o mistrzostwo Enfusion
67 kg: Najat Hasnouni Alaoui (Maroko) vs. Sheena Widdershoven (Holandia)

Superfighty
+95 kg: Ismael Lazaar (Maroko) vs. Shekelqim Ademaj (Niemcy)
85 kg: Ibrahim El Boustati (Maroko) vs. Filip Verlinden (Belgia)

Półfinały turnieju
70 kg: Aziz Kallah (Maroko) vs. Mohammed Mezouari (Maroko)
70 kg: Yassin Baitar (Maroko) vs. Cedrik de Keirsmaeker (Belgia)

Enfusion League (1. kolejka)
72,5 kg: Crice Boussoukou (Francja) vs. Jonay Risco (Hiszpania)
72,5 kg: Mohammed Jaraya (Maroko) vs. Tayfun Ozcan (Turcja)
72,5 kg: Nordin Ben Moh (Maroko) vs. Serginio Kanters (Surinam)

Finał turnieju
70 kg: Kallah/Mezouari vs. Baitar/de Keirsmaeker