free templates joomla

RFA 4: Tyson Griffin pokonał Efraina Escudero - wyniki!

RFA 4W piątek 2-ego listopada w Texas Station w stolicy hazardu, Las Vegas odbyła się gala jednej z mniejszych amerykańskich organizacji, Resurrecyion Fighting Alliance. Podczas RFA 4 zobaczyliśmy takie gwiazdy MMA jak weterani UFC: Tyson Griffin, Efrain Escudero czy Marcio 'Pe de Pano' Cruz.

W walce wieczoru reprezentujący Xtreme Couture, Tyson Griffin (16-6) pokonał przez decyzję Efraina Escudero (18-6). Od początku walka obfitowała w emocje. Escudero próbował poddać swojego przeciwnika kolejno: duszeniem trójkątnym, dźwignią na ramię i duszeniem gilotynowym. Zawodnik z Las Vegas zdołał jednak uciec z każdej z tych technik wyprowadzając przy okazji potężne ciosy w parterze. W drugiej rundzie podopieczny legendarnego Randy'ego Couture'a trafił przeciwnika kilkoma mocnymi ciosami w stójce, wybronił obalenie, które skontrował podcięciem. Walczący z gardy Escudero próbował poddać przeciwnika dźwignią na rękę. Trzecia runda wyglądała podobnie. Griffin był szybszy w stójce, obalił rywala i uciekł z dźwigni na ramię, zasłużenie zostając zwycięzcą.

W drugiej walce jeden z najlepszych chwytaczy początków XXI wieku, Marcio 'Pe de Pano' Cruz (8-3) poddał odwrotnym duszeniem trójkątnym zastępującego Gilberta Yvela, Joe Yagera (5-1). Walka nie obfitowała w akcję, było w niej dużo klinczu i trzymania w parterze. W drugiej rundzie Brazylijczyk wybronił obalenie i natychmiast założył duszenie trójkątne, którym zmusił do odklepania swojego przeciwnika.

W trzeciej walce niepokonany podopieczny Urijaha Fabera, Lance Palmer (5-0) wygrał przez decyzję ze specjalistą od dźwigni na nadgarstki, weteranem WEC, Fredsonem Paixao (10-5). Palmer przeważał w wymianach stójkowych i przez pierwszą rundę nie dał rywalowi okazji wykazać się swoim znakomitym parterem. Dopiero w drugiej rundzie Paixao spróbował duszenia, ale niepokonany Palmer zdołał się wydostać z tej techniki. W trzeciej rundzie można było zobaczyć więcej akcji w parterze. Lance Palmer tym zwycięstwem wykonał ogromny krok naprzód w kierunku UFC.

W innych walkach brat zawodnika UFC, Sergio Pettis pokonał na punkty Jimmy'ego Jonesa. Pogromca Joe Stevensona na RFA 3, Dakota Cochrane poddał dźwignią na łokieć Derricka Burnseda. W walkach eliminacyjnych debiutuący w MMA doskonały zapaśnik, Steve Mocco poddał kimurą Jerry'ego Shapiro.

Komplet wyników:

Karta główna:
155 lbs: Tyson Griffin pokonał Efraina Escudero przez jednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 30-27)
170 lbs: Chidi Njokuani pokonał Phila Dace'a przez TKO (ciosy) w trzeciej rundzie (0:41 min)
205 lbs: Marcio "Pe de Pano" Cruz pokonał Joe Yagera przez poddanie (odwrotne duszenie trójkątne) w drugiej rundzie (4:16 min)
145 lbs: Lance Palmer pokonał Fredsona Paixao przez niejednogłośną decyzję (28-29, 29-28, 29-28)
155 lbs: James Krause pokonał Guillherme Trindade przez TKO (ciosy) w pierwszej rundzie (0:31 min)
155 lbs: Dakota Cochrane pokonał Derricka Burnseda przez poddanie (dźwignia na łokieć) w pierwszej rundzie (4:38 min)
135 lbs: Sergio Pettis pokonał Jimmy'ego Jonesa przez jednogłośną decyzję (29-28, 29-28, 30-27)

Pozostałe walki:
135 lbs: Chris Holdsworth pokonał Tylera Smitha przez poddanie (duszenie trójkątne) w drugiej rundzie (1:32 min)
265 lbs: Steve Mocco pokonał Tylera Perry przez poddanie (kimura) w drugiej rindzie (1:34 min)
135 lbs: Cory Galloway pokonał Jerry'ego Shapiro przez TKO (uderzenia w parterze) w drugiej rundzie (3:15 min)
145 lbs: Jordan Isordia pokonał Joey'a Angelo przez jednogłośną decyzję (29-27, 29-27, 29-27)