free templates joomla

Akhmat Fight Show 3: Zabit Samedov nokautuje w minutę Catalina Morosanu - wyniki i video!

Akhmat Fight ShowDnia 23 sierpnia 2016 roku w Groznym w Czeczenii na terenie Rosji, odbyła się trzecia edycja gali Akhmat Fight Show, na której dominowały walki w Kickboxingu. Jej organizatorem był prezydent Czeczenii, Razman Kadyrov, który jak zawsze przejawiał ogromne zaangażowanie podczas obserwowania tego, co działo się w ringu. Szczególnie mocno uaktywnił się, gdy między linami pojawił się jego ''brat'', Zabit Samedov (87-9-1), który podejmował Catalina Morosanu (42-10).

W potyczce, która toczyła się o tytuł mistrza świata WBC w kategorii ciężkiej, cała sala gorąco dopingowała pochodzącego z Azerbejdżanu Samedova. Wiadomo, iż to swojak z dawnego ZSRR i bliski religijnie Czeczenom wyznawca islamu, stąd trudno tu było mówić o sympatii do Rumuna. Od samego startu do ułańskiej szarży przeszedł Morosanu, który jest "twarzą" rumuńskiej grupy Superkombat.

Rumun atakował rywala obszernymi i bardzo niechlujnymi cepami, przed którymi ''Maugli'' bardzo łatwo się bronił. Samedov czekał na swoją szansę i na to, aż ''Śmierć z Karpat'' straci animusz. Po nieco ponad minucie od rozpoczęcia, Samedov skontrował przeciwnika akcją kolanem na korpus. Ta odebrała Morosanu oddech i Rumun nie był już w stanie kontynuować.

Zaraz po zakończeniu Kadyrov wczołgał się do ringu, żeby pogratulować swojemu pupilowi zwycięstwa i podrygiwał radośnie w trakcie dekorowania go pasem organizacji WBC. Samedov w ten sposób podtrzymuje kapitalną passę, ponieważ był to jego trzynasty z rzędu triumf.

W innych starciach widzieliśmy m.in. weterana europejskich ringów, 38-letniego Sergey'a Gura (59-21-2). Białorusin zaprezentował się z potężnym brzuchem i w formie dalekiej od czasów świetności. Wobec tego Turpal Tokaev miał ułatwione zadanie. W drugiej rundzie miał Gura dwukrotnie na deskach: najpierw po uderzeniu na wątrobę, a następnie po niskim kopnięciu walka została zakończona. Warto przypomnieć, iż Tokaev dwa lata temu był pokonany przez najlepszego polskiego zawodnika formuły K-1, Tomasza Sararę.

Ponadto, mierzący 2,07 m wzrostu Colin George (21-14) już w pierwszej rundzie został znokautowany wysokim kopnięciem przez Romana Kryklię (24-5) z Białorusi. Nie przegrana była dziwna a sam sposób zakończenia budził podziw. George jest nieustannym dostawcą punktów dla wszystkich zawodników i chyba "najstarsi górale" (także na Kaukazie) nie pamiętają kiedy ten niewiele niższy zawodnik od gór Kaukazu, wygrał ostatnią walkę. I chyba szybko sobie nie przypomną patrząc na nieudolne próby Georga.

Komplet wyników:

Karta wstępna
95 kg: Donegi Abena (Holandia) pokonał Dzhobira Tashmatova (Uzbekistan) przez decyzję
58 kg: Buvaysar Paskhaev (Rosja) pokonał Sorina Tanasie (Chorwacja) przez TKO w 1 rundzie
65 kg: Jakub Bersanukaev (Rosja) pokonał Rustama Kurbanova (Estonia) przez decyzję
75 kg: Salamu Dzhamalkhanov (Rosja) pokonał Roberta Stoicę (Rumunia) przez decyzję
67 kg: Arbi Emiev (Rosja) pokonał Zahida Zairova (Uzbekistan) przez decyzję - walka Muay Thai
75 kg: Khasan Khaliev (Rosja) pokonał Maxima Spodarenko (Białoruś) przez decyzję
63 kg: Gordon Callaghan (Holandia) pokonał Umara Paskhaeva (Rosja) przez KO w 1 rundzie

Główna karta
+95 kg: Roman Kryklia (Białoruś) pokonał Colina George'a (Holandia) przez KO w 1 rundzie
+95 kg: Turpal Tokaev (Rosja) pokonał Sergey'a Gura (Białoruś) przez KO w 2 rundzie
76,6 kg: Umar Salamov (Rosja) pokonał Norberta Nemesapati'ego (Węgry) przez decyzję - walka bokserska

Walka o mistrzostwo świata Muay Thai federacji WBC
+95 kg: Zabit Samedov (Azerbejdżan) pokonał Catalina Morosanu (Rumunia) przez KO w 1 rundzie