free templates joomla

Raport Olimpijski Rio 2016 Zapasy: sensacyjne rozstrzygnięcia w stylu wolnym!

Rio 2016 ZapasyW piątek 18-go sierpnia w Rio de Janeiro na zapaśniczej macie, odbyła się kolejna tura walk IO Rio 2016 i do boju przystąpili zapaśnicy stylu wolnego. W hali Carioca Arena, rozegrano turnieje w kategoriach wagowych do 57 kg i 74 kg.

Kolejny raz siłę pokazały japońskie zapasy, gdy młody 20-letni Rei Higuchi sensacyjnie dotarł do finału w którym niewiele brakowało by zwyciężył z najlepszym zapaśnikiem świata tej kategorii wagowej, Vladimerem Kinchegashvilim z Gruzji. Kinchegashviliemu dopiero w końcówce walki udało się zniwelować przewagę z 0-3 do zdobycia czterech punków i to dało mu z trudem wywalczony złoty medal.

W rywalizacji do 74 kg działo się jeszcze bardziej sensacyjnie, bo w walce o pierwsze miejsce zmierzyli się Irańczyk Hassan Yazdanicharati i Aniuar Geduyev reprezentujący Rosję. Geduyev prowadził już 6-0 by dopuścić do remisu i to dawało zwycięstwo Irańczykowi. Zawodnik z Rosji kończył walkę w "czepcu Hipokratesa" czyli z owiniętą głową po mocnym rozbiciu i krwawieniu. W drodze do finału obaj zawodnicy wyeliminowali całą czołówkę światową tej kategorii z obrońcą tytułu z Londynu Jordanem Ernestem Burroughsem na czele. Poniżej klasyfikacja generalna obu kategorii.

57 kg
1. Vladimer Kinchegashvili (Gruzja)
2. Rei Higuchi (Japonia)
3. Haji Aliyev (Azerbejdżan)
3. Hassan Rahimi (Iran)
5. Vladimir Dubov (Bułgaria)
5. Yowlys Bonne (Kuba)
7. Asadulla Lachinov (Białoruś)
8. Yang Kyong Il (Korea Północna)

74 kg
1. Hassan Yazdanicharati (Iran)
2. Aniuar Geduev (Rosja)
3. Jabrayil Hasanov (Azerbejdżan)
3. Soner Demirtas (Turcja)
5. Bekzod Abdurachmonov (Uzbekistan)
5. Galymzhan Usserbaev (Kazachstan)
7. Sohsuke Takatani (Japonia)
8. Zelimkhan Khadjiev (Francja)