free templates joomla

Raport Olimpijski Rio 2016 Zapasy: dwa medale dla Armenii! Złoto dla weterana Davora Stefanka ! Wyniki

Rio 2016 Wrestling Greco-romanDwa medale złoty i srebrny dla Armenii to plon drugiego dnia rywalizacji zapaśników stylu klasycznego (greco-roman) w dwóch kategoriach wagowych. Zdobyli je Artur Aleksanyan w 98 kg i Migrana Arutyunyan w 66 kg. Pierwszy złoty medal dla Serbii zdobył Davor Stefanek, gdy przy remisie z Arutunyanem zwycięstwo dała mu druga wykonana technicznie akcja.

Ormianin długo nie mógł się pogodzić z porażką, bo walczył bardzo dobrze w tym turnieju i nawet z rozbitą i owiniętą bandażem głową parł do przodu, ale technicznej przewagi nie zdobył. Srebrny medal w kategorii do 98 kg zdobył Yasmany Daniel Lugo Cabrera z Kuby, który uległ Aleksanyanowi 3-0.
Medaliści Rio 2016 Zapasy 98 kg
Aleksanyan to brązowy medalista poprzednich igrzysk w Londynie. Z kolei Stefanek dwukrotnie startował w w 2004 roku w Atenach i 2008 w Pekinie bez powodzenia zdobywając 18 i 15 miejsce. Jednak w 2014 roku podczas MŚ w Uzbekistanie zdobył złoty medal i tak znalazł się w elicie zapaśników greko-rzymskich zapasów jak nazywany jest styl klasyczny. Jest też srebrnym medalistą MŚ z Las Vegas w 2015 roku. Tak więc nie ma mowy o przypadku i medal trafił w dobre ręce. Inne wyniki.
Rio 2016 wrestling 66 kg
66 kg

1. Davor Stefanek (Serbia)
2. Migran Arutyunyan (Armenia)
3. Rasul Chunayev (Azerbejdżan)
3. Shmagi Bolkvadze (Gruzja)
5. Ryu Han-su (Korea Południowa)
5. Tomohiro Inoue (Japonia)
7. Frank Staebler (Niemcy)
8. Tarek Aziz Benaissa (Algieria)

98 kg
1. Artur Aleksanyan (Armenia)
2. Yasmany Daniel Lugo Cabrera (Kuba)
3. Cenk Ildem (Turcja)
3. Ghasem Gholamreza Razaei (Iran)
5. Alin Alexuc Ciurariu (Rumunia)
5. Carl Fredrik Stefan Schoen (Szwecja)
7. Elis Guri (Bułgaria)
8. Islam Magomedov (Rosja)