free templates joomla

UFC Fight Night 96 Portland: John Lineker vs. John Dodson w walce wieczoru

UFC Fight Night 96Znamy już obsadę walki wieczoru gali UFC Fight Night 96, która zostanie przeprowadzona 1 października 2016 roku w Portland, w największym mieście amerykańskiego stanu Oregon. Będzie nią brazylijsko-amerykańskie starcie w kategorii koguciej między Johnem Linekerem (28-7 MMA, 9-2 UFC) i Johnem Dodsonem (18-7 MMA, 7-2 UFC).

Obaj zawodnicy jeszcze do niedawna rywalizowali w wadze muszej, jednak po pewnym czasie w jej szeregach postanowili powrócić do wyższego limitu wagowego. W przypadku Linekera powodem były częste przypadki niewypełnienia przez niego limitu wagi muszej, zaś Dodson dwukrotnie w pojedynkach o pas ulegał Demetriousowi Johnsonowi i najwidoczniej doszedł do wniosku, że w limicie 125 funtów (57,2 kg) jego kariera już bardziej się nie rozwinie.

Lineker w UFC jako fighter rywalizujący w kategorii do 135 funtów (61,2 kg) triumfował już trzykrotnie. We wrześniu ubiegłego roku poddał gilotyną Francisco Riverą, zaś w 2016 roku dopisał do swojego dorobku dwa kolejne zwycięstwa. W maju wypunktował Roba Fonta, natomiast w lipcu w walce wieczoru gali UFC Fight Night 91 znokautował Michaela McDonalda, tak więc przed Brazylijczykiem drugi z rzędu udział w main evencie. Legitymuje się serią pięciu wygranych z rzędu. Jego przydomek ''Hands of Stone'' dużo mówi o tym, jaką siłą dysponuje w swoich pięściach.

Dodson także znany jest z tego, że często nokautuje swoich oponentów. Do UFC trafił jako triumfator czternastego sezonu ''The Ultimate Fightera'' w wadze koguciej, a w jego finale pokonał przed czasem T.J. Dillashawa. Przez kolejne cztery lata Amerykanin z filipińskimi korzeniami był czołową postacią dywizji muszej i w bieżącym roku powrócił do swojej wcześniejszej kategorii. W kwietniu zawodnik trenujący w słynnym Jackson Wink MMA w Albuquerque zastopował uderzeniami Manny'ego Gamburyana w zaledwie 37 sekund.

Wśród innych ciekawych bojów na karcie walk gali w Portland można wymienić chociażby konfrontację w wadze lekkiej między byłym czempionem Bellatora, Willem Brooksem (18-1 MMA, 1-0 UFC) i Alexem Oliveirą (14-4-1 MMA, 4-2 UFC). Obaj mają na swoim koncie wiktorie nad polskimi zawodnikami: Brooks nad Marcinem Heldem, zaś Oliveira nad Piotrem Hallmannem. Ponadto dojdzie m.in. do rywalizacji fighterów notowanych w rankingu kategorii muszej: Louisa Smolki (11-1 MMA, 5-1 UFC) oraz Sergio Pettisa (14-2 MMA, 5-2 UFC).

Karta walk:

84,4 kg: Elizeu Zaleski (Brazylia) vs. Keita Nakamura (Japonia)
66,2 kg: Hacran Dias (Brazylia) vs. Brian Ortega (USA)
61,7 kg: Kelly Faszholz (USA) vs. Ketlen Vieira (Brazylia)
93,4 kg: Luis Henrique da Silva (Brazylia) vs. Joachim Christensen (Dania)
120,7 kg: Walt Harris (USA) vs. Shamil Abdurakhimov (Rosja)
84,4 kg: Nate Marquardt (USA) vs. Tamdan McCrory (USA)
70,8 kg: Bobby Green (USA) vs. Josh Burkman (USA)
57,2 kg: Louis Smolka (USA) vs. Sergio Pettis (USA)
70,8 kg: Will Brooks (USA) vs. Alex Oliveira (USA)

Walka wieczoru
61,7 kg: John Lineker (Brazylia) vs. John Dodson (USA)