free templates joomla

Rajadamnern Stadium: Superlek wygrywa w walce wieczoru! Wyniki & Video

SuperlekGala tajskiego boksu Chujaroenmuaythai Fight na legendarnym Rajadamnerm Stadium w dniu 27-go lipca w stolicy Tajlandii, Bangkoku, obfitowała w wiele ciekawych starć. Promotor Chujaroen Raveearamwong na najważniejszą zaplanował starcie byłego mistrza Lumpinee Superleka Wor. Sungrapai reprezentującego obecnie team Kiatmoo9 i ambitnego Petngama Kiatkamphona.

Uważany za jeden z największych talentów w Tajlandii, Superlek był faworytem walki, ale Petngam (Phetngarm Kiatkamphon - przyp. red.) nie zamierzał odpuszczać. Udało mu sie toczyć wyrównaną walkę niemal do trzeciej rundy, kiedy to Superlek przyspieszył i narzucił swój styl rywalowi.

Szczególnie trudno było masywniejszemu Petngamowi bronić dynamiczne kopnięcia Superleka. Szybkościowo odstawał i to zadecydowało o przegraniu trzeciego starcia. W czwartej próbował klinczować, ale rywal nawet w obaleniach był lepszy lądując na Petngamie co było męczące. Męczące było także dla Superleka, który rozpaczliwie oczami dopytywał narożnik ile jeszcze czasu do końca rundy. W piątej jednak złapał oddech i niskimi kopnięciami zatrzymał rywala, który czuł dotkliwe lowkicki na lewym udzie.

Werdykt był oczywisty choć jeden z sędziów dał wygraną dla Pentgama, ale i tak Superlek zwyciężył. 3-go sierpnia na arenę powróci po długiej przerwie najgroźniejszy rywal Superleka jakim jest Superbank Mor. Ratanabandit (Sakchaichote) i już można zacierać ręce, bo zaostrzy to rywalizację w najbardziej wyrównanej dywizji jaką jest waga superpiórkowa (130 lbs, 58.967 kg).

Świetną walkę pokazali także będący mistrzem stadionu w wadze lekkomuszej
(108 lbs, 48.988 kg) Rungnarai Kiatmoo9 (Mor. Rattanabandit) i Sarawut Sor. Jor. Vichitpadriew zajmujący dalsze pozycje wagę wyżej. W zunifikowanej kategorii do 11 funtów, sędziowie przyznali zwycięstwo Sarawutowi choć Rungnarai prezentował się wcale nie gorzej. Walka prowadzona była w oszałamiającym tempie od trzeciej rundy i była popisem podcięć i obaleń z obu stron.

Komplet wyników:

119 lbs: Musuki Iharagym pokonał Kaoniew Sitpuyainirun przez TKO w 3 rundzie
160 lbs: Toko Iharagym pokonał Phetbanna Kiat-Apai przez TKO w 2 rundzie
113 lbs: Phetkangdong Tor.Paopiumsub pokonał Sangnumchai J.S.P. przez decyzję
116 lbs: Chalawan Por.Onnood pokonał Phetchiankwan Nayoksomdej przez decyzję
109 lbs: Samretphet Phor.Lakboon pokonał Phetdam Phetnopakao przez decyzję
117 lbs: Kaomai Sitpuyainirun pokonał Pomtong Singbansang przez decyzję
123 lbs: Jomphikart Chuwatana pokonał Phetsila Phor. Pat przez decyzję
111 lbs: Sarawut Sor. Jor. Vichitpadriw pokonał Rungnarai Mor. Rattanabandit przez niejednogłośną decyzję 2-1

Main event
132 lbs: Superlek Kiatmoo9 pokonał Phetngarm Kiatkamphon przez niejednogłośną decyzję 2-1