free templates joomla

Christine Stanley nową rywalką Agnieszki Niedźwiedź na Invicta FC 18

(fot. Invicta FC) Christine StanleyNa kilka dni przed galą Invicta FC 18 [TUTAJ LINK], zaplanowaną na 29 lipca 2016 roku w Kansas City, doszło do kilku przetasowań na jej karcie walk. Jedno z nich dotyczy przeciwniczki dla polskiej uczestniczki tego wydarzenia, wracającej po dwuletniej przerwie do MMA Agnieszki Niedźwiedź (7-0).

Początkowo była nią Claudia Rey (6-0), lecz reprezentantka Brazylii natrafiła na problemy wizowe, które spowodowały, iż nie może wystąpić w Stanach Zjednoczonych. W tej sytuacji znaleziono dla Niedźwiedź zastępczą oponentkę w osobie Christine Stanley (5-1), a ich konfrontacja będzie drugą walką wieczoru.

35-letnia Amerykanka ma na swoim koncie dwa występy dla Invicty, w obu odnosiła zwycięstwa: w lutym 2015 roku przez TKO w pierwszej rundzie rozprawiła się z Laurą Salazar, a w maju bieżącego wypunktowała Shannon Sinn i co ciekawe był to jej pierwszy w karierze pojedynek stoczony na pełnym dystansie.

O Stanley było głośno w sierpniu 2014 roku, kiedy to w zaledwie pięć sekund znokautowała Katie Anitę Runyan po obrotowym kopnięciu na głowę z wyskoku. Tę akcję prezentujemy na nagraniu poniżej.

Na fight cardzie najbliższego eventu największej kobiecej organizacji MMA doszło do jeszcze jednej zmiany. Starcie między Irene Aldaną (6-2) a Tailą Santos (13-0) nie dojdzie do skutku, ponieważ Santos, podobnie jak jej rodaczka Rey, nie otrzymała wizy. W tym przypadku jednak dla Aldany, w przeciwieństwie do Niedźwiedź, nie udało się znaleźć nowej rywalki. Dlatego też liczba walk na gali Invicta 18 została zredukowana z dziewięciu do ośmiu.