free templates joomla

Amatorskie Mistrzostwa Świata IMMAF 2016 - wyniki Polaków z 4 dnia zawodów (8.07.2016)

MŚ IMMAF 2016Czwartego dnia Amatorskich Mistrzostw Świata IMMAF 2016 w Las Vegas, w dwóch klatkach, w których równolegle odbywały się zmagania, wystąpiło pięcioro Polaków. 8 lipca bilans naszych rodaków niestety był ujemny, bo obok dwóch zwycięstw, odnieśli również trzy niepowodzenia.

Reprezentantom Polski, którym nie udało się wygrać, można przynajmniej oddać to, iż nie dali się ani znokautować, ani poddać przez swoich oponentów. Przemysław Tokarz, startujący w wadze lekkiej, dopiero na swojej czwartej walce w ciągu czterech dni zakończył swój udział w mistrzostwach, ulegając Bułgarowi Ferdunowi Osmanovowi. Z kolei po drugim pojedynku ze zmaganiami pożegnał się Adam Biegański (waga półciężka), nie dając rady Matthew Sheehanowi. Irlandczyk wcześniej wyeliminował innego Polaka, Pawła Zakrzewskiego.

Brązowy medal w rywalizacji pań w kategorii koguciej powędrował do Katarzyny Biegajło. Po dwóch wcześniejszych wiktoriach na swoim koncie, w półfinale wypunktowała ją Norweżka Camilla Mannes.

Jeśli zaś chodzi o triumfatorów z piątku, zarówno Marcin Kalata (waga super ciężka), jak i Aleksandra Rola (waga słomkowa), awansowali już do finałowych bojów w swoich dywizjach wagowych. Kalata w kategorii powyżej 120 kg w 24 sekundy rozprawił się z Damianem Visenjakiem z Austrii, zaś Rola, pochodząca z Łęcznej, wygrała przez decyzję sędziów z Nowozelandką Sarah Archer.

W sobotę, 9 lipca, będzie dzień przerwy, a decydujące konfrontacje amatorskiego czempionatu zostaną stoczone w niedzielę, 10 lipca.

Wyniki walk z udziałem Polaków:
+120,2 kg: Marcin Kalata (Polska) pokonał Damiana Visenjaka (Austria) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (0:24 min)
52,2 kg: Aleksandra Rola (Polska) pokonała Sarah Archer (Nowa Zelandia) przez decyzję 3-0
61,2 kg: Camilla Mannes (Norwegia) pokonała Katarzynę Biegajło (Polska) przez decyzję 3-0
70,3 kg: Ferdun Osmanov (Bułgaria) pokonał Przemysława Tokarza (Polska) przez decyzję 3-0
93 kg: Matthew Sheehan (Irlandia) pokonał Adama Biegańskiego (Polska) przez decyzję 3-0