free templates joomla

TUF 23: Amanda Cooper czeka na finałową rywalkę! Podsumowanie 11 odcinka!

TUF 23 W programie ''The Ultimate Fighter 23'' (TUF 23), kontynuowana jest faza półfinałowa. W tej edycji trenerkami są Polka Joanna Jędrzejczyk i Brazylijka Claudia Gadelha, mające w swoich drużynach zawodników wagi półciężkiej i zawodniczki wagi słomkowej.

Poprzedni odcinek (LINK TUTAJ) przyniósł pierwszy półfinał. W rywalizacji panów jako pierwszy miejsce w finale zapewnił sobie Andrew Sanchez, nie dając żadnych szans koledze z Team Claudia, Ericowi Spicely, pokonując go w mniej niż minutę po uderzeniach.

W najnowszym, dwunastym epizodzie, miało dojść do półfinału nr 1 u pań. Niewiele brakowało, a nie odbyłby się, ponieważ Amanda Cooper miała ogromne kłopoty ze zrobieniem limitu kategorii słomkowej. Przeżywająca przy tym prawdziwe katusze Amerykanka przy pierwszym podeściu przekroczyła górną granicę tej wagi o 1,5 funta. Na szczęście jednak po godzinie zeszła do wymaganego limitu, dzięki czemu mogła przystąpić do konfrontacji z koleżanką z Team Claudia, Lanchaną Green.

Bój między nimi przez pewien czas toczył się w stójce, gdzie obie czują się najpewniej. Cooper jednak zdecydowała się na przeniesienie walki na ziemię. Z góry w pełni kontrolowała sytuację, a jej oponentka z Anglii nie miała sposobu na poprawę swojego położenia. Gdy wydawało się, iż Green może powrócić do stójki, Cooper wykorzystała jej nieuwagę, zaszła jej za plecy i po chwili poddała duszeniem, na pół minuty przed końcem premierowej rundy. Mimo problemów ze ścinaniem wagi, Cooper zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.

Wynik:
52,6 kg: Amanda Cooper (USA/Team Claudia) pokonała Lanchanę Green (Anglia/Team Claudia) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie

Przyszłotygodniowy, dwunasty odcinek, będzie ostatnim przed galą finałową tego sezonu ''TUFa'', zaplanowaną na 8 lipca w Las Vegas. Poznamy w nim pełny skład finalistów programu. Rywalkę dla Amandy Cooper wyłoni pojedynek dwóch fighterek z Team Claudia: Tatiany Suarez i Kate Jackson, zaś przeciwnikiem dla Andrew Sancheza (Team Claudia) będzie jeden z zawodników Team Joanna: Josh Stansbury bądź Khalil Rountree.