free templates joomla

GLORY 31 Amsterdam: Saenchai na karcie walk!

GLORY 31Przed galą GLORY 31, jaka odbędzie się 25 czerwca 2016 roku w Amsterdamie, z fight cardu wypadło kilka znaczących nazwisk. Za każdym razem jednak organizatorom udało się znaleźć godnych zastępców, a w jednym wypadku wręcz można mówić o prawdziwej bombie. Mowa tutaj o zatrudnieniu Saenchai'a P.K. Saenchai Muay Thai Gym (290-53-2), a więc legendy boksu tajskiego.

Być może nie doszłoby do jego występu w stolicy Holandii, gdyby nie kontuzja Mosaba Amrani'ego (55-12-4 KB, 5-3 GLORY). Dzięki niej, słynny Taj dostanie okazję na zaprezentowanie swoich nieprzeciętnych umiejętności w starciu w wadze piórkowej z Eddy'm Naitem-Slimani'm (60-1 KB, 1-0 GLORY) z Francji. I choć doświadczenia Saenchai'a z Kickboxingiem nie są tak bogate jak te z Muay Thai, to wydaje się, że tak renomowany fighter jak on będzie w stanie przestawić się na nieco inny styl walki i dać w ringu dobre show.

Kolejna ważna zmiana w części wstępnej eventu, czyli Superfight Series, została wymuszona przez uraz Artema Vakhitova (16-5 KB, 5-1 GLORY). Rosjanin miał przystąpić do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego GLORY w kategorii półciężkiej. Ze względu na jego niedyspozycję, do pojedynku z Tunezyjczykiem Mouradem Bouzidi'm (72-23-2 KB, 6-4 GLORY) przystąpi Zack Mwekassa (14-3 KB, 4-2 GLORY) z DR Kongo. Zwycięzca tego afrykańskiego starcia stanie się właścicielem tymczasowego pasa w limicie 95 kg, a następnie zmierzy się z Vakhitovem w boju o unifikację tytułów.

Dodano również trzy nowe, równie ciekawie zapowiadające się konfrontacje do Superfight Series. W walce ćwierćfinałowej nr dwa kobiecego turnieju w kategorii super koguciej, Holenderka Isis Verbeek (8-2 KB, 0-0 GLORY) zmierzy się z Rosjanką Iriną Mazepą (10-19 KB, 0-0 GLORY). Ponadto, w wadze lekkiej Josh Jauncey (25-6 KB, 5-2 GLORY) z Kanady podejmie Anatoly'a Moiseeva (17-2 KB, 2-1 GLORY) z Rosji, a w półśredniej Maximo Suarez (38-4 KB, 0-1 GLORY) z Hiszpanii skrzyżuje rękawice z Eyevanem Danenbergiem (25-4-11 KB, 0-0 GLORY) z Holandii.

Karta walk:

Superfight Series
77 kg: Maximo Suarez (Hiszpania) vs. Eyevan Denenberg (Holandia)
70 kg: Josh Jauncey (Kanada) vs. Anatoly Moiseev (Rosja)
55,5 kg: Isis Verbeek (Holandia) vs. Irina Mazepa (Rosja)
65 kg: Saenchai P.K. Saenchai Muay Thai Gym (Tajlandia) vs. Eddy Nait-Slimani (Francja)

Walka o tymczasowe mistrzostwo GLORY w wadze półciężkiej
95 kg: Zack Mwekassa (DR Kongo) vs. Mourad Bouzidi (Tunezja)

Półfinały turnieju w wadze półśredniej
77 kg: Murthel Groenhart (Surinam) vs. Karim Benmansour (Francja)
77 kg: Yoann Kongolo (Szwajcaria) vs. Harut Grigorian (Armenia)

Superfight
+95 kg: Ismael Londt (Surinam) vs. Hesdy Gerges (Egipt)

Finał turnieju w wadze półśredniej
77 kg: Groenhart/Benmansour vs. Kongolo/Grigorian

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze lekkiej
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) vs. Sitthichai Sitsongpeenong (Tajlandia)