free templates joomla

RXF 23: mecz Rumunia vs. Wielka Brytania i dwie walki o pasy mistrzowskie!

RXF 23 Dnia 6 czerwca 2016 roku w Bukareszcie swoją kolejną galę przeprowadzi największa rumuńska organizacja MMA, Real Xtreme Fighting. Na RXF 23, podobnie jak na wcześniejszej edycji, odbędzie się mecz międzypaństwowy. Tym razem fighterzy z Rumunii podejmą rywali z Wielkiej Brytanii.

Na marcowym RXF 22 gospodarze mierzyli się z Polakami. Taka formuła spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i włodarze RXF doszli do wniosku, iż warto ją powtórzyć. Sześć pojedynków rozstrzygnie, czy zatriumfują reprezentanci Rumunii, czy może górą będą przybysze z Wysp Brytyjskich.

Największe zainteresowanie wzbudza występ potężnie zbudowanego Alexandru Lungu (12-4), który podejmie Johna Demmela (6-1). Dla wywodzącej się z Judo gwiazdy rumuńskiego MMA będzie to pierwsza walka od czasu dotkliwej porażki z Michałem Wlazło w grudniu ubiegłego roku na RXF 21, która wstrząsnęła Rumunią i to nie tylko tamtejszą sceną sportów walki. Jego najbliższy oponent może pochwalić się solidnym rekordem, więc może być dla Lungu następną wymagającą przeszkodą.

Tym bardziej, że Demmel swój ostatni, majowy pojedynek z Benem Earlem rozstrzygnął w 10 sekund. Ponadto, wszystkie sześć zwycięstw w komplecie odniósł przez KO/TKO, a to nad rodakiem Lungu, Catalinem Zmarandescu z listopada 2015 roku, zajęło mu najwięcej czasu, bo 88 sekund, co dobitnie pokazuje, jak szybko potrafi wygrywać walki.

W innych konfrontacjach meczu wystąpią m.in. Adrian Preda (6-1), aktualny mistrz RXF w wadze półciężkiej, czy też Ioan Vranceanu (6-6), który na RXF 22 pokonał Sławomira Szczepańskiego.

Galę wieńczyć będą dwa wewnątrz rumuńskie starcia o pasy mistrzowskie RXF. Tytułu w wadze ciężkiej bronić będzie Robert Orbocea (3-0). Ten stosunkowo mało doświadczony w zawodowej rywalizacji fighter został czempionem w czerwcu ubiegłego roku na RXF 18, kiedy to przez TKO w pierwszej rundzie rozprawił się z Marianem Rusu.

Tym razem podejmie Anatoli'ego Ciumaca (6-9-1). Popularny ''Tolea'', mający za sobą karierę w zapasach w stylu klasycznym, jest doskonale znany z bojów z polskimi zawodnikami, ponieważ zwyciężał z Tomaszem Czerwińskim, Łukaszem Parobcem i Januszem Dylewskim, zremisował zaś z Przemysławem Mysialą.

O pas w kobiecej wadze muszej, której limit w RXF wynosi 60 kg, powalczą Diana Belbita (6-2) i Delia Georgescu (1-0). Belbita w czerwcu ubiegłego roku stanęła to walki o tytuł, lecz uległa w niej obecnie zakontraktowanej przez UFC Cristinie Stanciu. W marcu na RXF 22 podczas meczu Rumunia vs. Polska po trudnym pojedynku wygrała z Pauliną Borkowską. Georgescu, której sportem bazowym jest Kickboxing, ma w swoim dorobku tylko jedną konfrontację w MMA, wygraną w 52 sekundy z Maią Buzas.

Karta walk:

Karta wstępna
65 kg: Zoltan Turai (Węgry) vs. Kyle Nelson (Kanada)
65 kg: Zsolt Fenyes (Węgry) vs. Will Romero (Kanada/Ekwador)

Rumunia vs. Wielka Brytania
65 kg: Ioan Vranceanu (Rumunia) vs. Dragan Pesic (Wielka Brytania)
70 kg: Adrian Sturzu (Rumunia) vs. Jordan Miller (Wielka Brytania)
84 kg: Sergiu Breb (Rumunia) vs. Dom Clark (Wielka Brytania)
95 kg: Adrian Preda (Rumunia) vs. Colin Wilby (Wielka Brytania)
95 kg: Cristian Mitrea (Rumunia) vs. Dan Konecke (Wielka Brytania)
+95 kg: Alexandru Lungu (Rumunia) vs. John Demmel (Wielka Brytania)

Walki o mistrzostwo RXF
60 kg: Diana Belbita (Rumunia) vs. Delia Georgescu (Rumunia)
+95 kg: Robert Orbocea (Rumunia) vs. Anatoli Ciumac (Rumunia)