free templates joomla

NFC 1: klęska Michała Wiencka w Finlandii! Niko Puhakka i Toni Valtonen powracają! Wyniki

Michał WiencekNiestety nie udało się wygrać Michałowi Wienckowi (6-3) z Berserkers Team Bielsko-Biała w walce wieczoru pierwszej edycji fińskiej gali Nordic Fighting Championships (NFC 1) Helsinki Fight Night ze świetnym Finem Juho Valamaa (12-3).

Fiński zawodnik już na początku pierwszej rundy wziął sprawy w swoje ręce, zaszedł za plecy Polaka i duszeniem zza pleców zmusił do poddania. Podopieczny trenera Damiana Herczyka przegrał trzecią walkę w karierze przy sześciu zwycięstwach. Jednak z takim zawodnikiem jak Valamaa to żaden wstyd, bowiem jest to świetny fighter.

Nordic Fighting Championships była okazją do powrotów dawno zapomnianych gwiazd fińskiego i europejskiego MMA: Toni Valtonena (27-15) i Niko Puhakka (29-17). Obaj obrali niewymagający kierunek litewski mając za rywali dwóch zawodników z tego kraju z ujemnymi rekordami i dobrze znanymi w Polsce Arunasa Viliusa (4-6) i Viktora "Bandito" Tomasevica (9-13-1).

Mimo to oba zwycięstwa nie przyszły im łatwo, bowiem Valtonen, który walczył po raz pierwszy od marca 2013 roku wygrał zaledwie 2-1 z Viliusem. Jak wszyscy pamiętają prawie 3,5 roku wstecz w walce z Michałem Kitą złamał koszmarnie kość piszczelową. Puhakka z kolei nie walczył od końca 2014 roku. Były mistrz KSW także pokonał 2-1 Tomasevica i co istotne wystąpił w wadze do 77 kg.

Komplet wyników:

65,8 kg: Manolo Scianna (Włochy) pokonał Edwarda Wallsa (Finlandia/TEF) przez poddanie (trójkątne duszenie) w 2 rundzie
72,0 kg: Jani Ketolainen (Finladia/MMA Kotka) pokonał Patrik Pietilä (Estonia/Primus)
70,3 kg: Rashad Muradov (Rosja) pokonał Niko Myllynena (RNC Sport Club) przez decyzję 3-0
72,57 kg: Mohamed Grabinski (Niemcy) pokonał Sergeia Bala (Rosja/Team East Front) przez decyzję 3-0
70,3 kg: Ott Tonissaar (Estonia/Primus) pokonał Daguira Imavova (Francja) przez decyzję 3-0
77,1 kg: Niko Puhakka (Finlandia/Espoon Kehähait) pokonał Viktora Tomasevica (Litwa) przez niejednogłośną decyzję 2-1
+93 kg: Toni Valtonen (Finlandia/Combat Society) pokonał Arunasa Viliusa (Litwa) przez niejednogłośną decyzję 2-1

Main event
77,1 kg: Juho Valamaa (Finlandia/Primus Fight Team) pokonał Michała Wienceka (Polska) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie