free templates joomla

300 kg w klatce, czyli Bob Sapp vs. Aorigele na ROAD FC 32 w Changsha!

Road FC 032ROAD FC, rozwijająca się organizacja MMA z Korei Południowej, ogłosiła main event swojej kolejnej gali. Na ROAD FC 32 dnia 2 lipca 2016 roku w Changsha w Chinach dojdzie do rywalizacji dwóch potężnych ludzi, ponieważ naprzeciwko siebie w klatce staną lokalny faworyt, ważący 150 kg Aorigele (4-3), a także 160-kilogramowy Amerykanin Bob Sapp (11-8-1).

Oczywiście o wiele bardziej znanym z tej dwójki jest Sapp, który już od wielu lat prezentuje swoje ''umiejętności'' zarówno w MMA, jak i Kickboxingu. Miewał co prawda okresy, kiedy odnosił sukcesy i to nawet spektakularne (np. dwa zwycięstwa nad legendą K-1, Ernesto Hoostem), ale patrząc przez pryzmat ostatnich lat, regularnie jest obijany przez swoich oponentów. Wyjątek od tej reguły uczynił na sylwestrowej gali Rizin. Wówczas to na zasadach Shoot Boxingu po mizernym widowisku wygrał z Akebono po technicznej decyzji.

W MMA jego aktualna seria porażek zatrzymała się na liczbie dwunastu. Swoją ostatnią potyczkę w tej formule ''Bestia'' stoczył w sierpniu 2013 roku, kiedy to w 35 sekund poddał go Edson Franca. Co ciekawe, od roku 42-letni Sapp jest pracownikiem ROAD FC ale nie jako zawodnik, a jako wiceprezes do spraw globalnych public relations. Wobec tego za nieco ponad miesiąc zejdzie z wygodnego stołka, a powędruje do klatki, gdzie niezależnie od końcowego wyniku, prawdopodobnie stoczy kolejny błyskawiczny bój.

Trudno zresztą oczekiwać czegoś innego, skoro w klatce spotka się ponad 300 kg żywej wagi. Poza tym, walki z udziałem Aorigele również kończą się generalnie bardzo szybko. Najszybsze zwycięstwa w wykonaniu Chińczyka to odpowiednio 7 i 24 sekundy. 21-latek w swojej najświeższej konfrontacji, będącej jednocześnie półfinałem turnieju ROAD FC wagi open, w dokładnie 96 sekund został zastopowany przez Hong-Man Choi'a. W ojczyźnie uchodzi za bardzo utalentowanego zawodnika i na pewno będzie mógł liczyć na gorący doping swoich rodaków podczas najbliższego występu.