free templates joomla

GLORY 31 Amsterdam: Ismael Londt vs. Hesdy Gerges i walki turnieju wagi półśredniej!

GLORY 31 Fight card gali GLORY 31 w Amsterdamie w dniu 25 czerwca 2016 roku nabiera rumieńców. Do walki wieczoru, w której o pas w wadze lekkiej skonfrontują się Holender Robin van Roosmalen (47-14-3 KB, 11-2 GLORY) i Taj Sitthichai Sitsongpeenong (110-29-5 KB, 4-1 GLORY), o czym pisaliśmy TUTAJ, dołączono kolejne, jakie znajdą się na głównej karcie wydarzenia w stolicy Holandii.  

Ciekawie zapowiada się rywalizacja między dwoma trenującymi w ''Kraju Tulipanów'' zawodnikami kategorii ciężkiej: Ismaelem Londtem (39-7-1 KB, 2-0 GLORY) i Hesdy'm Gergesem (49-15-1 KB, 2-2 GLORY). Będzie to ich drugie starcie. Po raz pierwszy naprzeciwko siebie stanęli w marcu 2013 roku w ćwierćfinale turnieju finałowego K-1 World GP w Zagrzebiu. Londt wówczas triumfował po tym, jak złamał rywalowi nos po akcji kolanem z wyskoku.

Londt zapracował sobie na miano pretendenta do tytułu GLORY dzięki turniejowej wiktorii na kwietniowym GLORY 29 w Kopenhadze. Wypuntkował tam kolejno Andersona ''Braddocka'' Silvę oraz Jahfarra Wilnisa. ''Mr. Pain'' z Surinamu był wcześniej mistrzem organizacji SuperKombat i finalistą K-1 World GP.

Gerges wraca do GLORY po wyrzuceniu z tej federacji w związku z rzekomym przemytem przez niego pokaźnych ilości kokainy. Jak jednak niedawno się wyjaśniło, Egipcjanin jest niewinny stawianych mu zarzutów (pisaliśmy o tym TUTAJ), dzięki czemu ponownie może walczyć dla najsilniejszej organizacji Kickboxingu. W kwietniu już w pierwszej rundzie zastopował niskimi kopnięciami Tony'ego Gregory'ego.

Znamy też zestawienia turnieju w wadze półśredniej, który wyłoni kolejnego oponenta dla Nieky'ego Holzkena, a więc czempiona tej kategorii. W pierwszym półfinale Murthel Groenhart (60-21-3 KB, 4-5 GLORY) z Surinamu, były pretendent do tytułu, podejmie Karima Benmansoura (0-0 GLORY) z Francji. W drugim zaś Szwajcar Yoann Kongolo (61-7 KB, 2-2 GLORY), który również niedawno rywalizował bez powodzenia z Holzkenem o pas, zmierzy się z Ormianinem Harutem Grigorianem (42-9 KB, 1-0 GLORY), mającym za sobą szybkie zwycięstwo nad Maximo Blanco.

Do karty walk GLORY 31 w najbliższym czasie powinny jeszcze zostać dodane trzy pojedynki części Superfight Series.


Karta walk:

Superfight Series
65 kg: Mosab Amrani (Maroko) vs. Eddy Nait-Slimani (Francja)

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze półciężkiej
95 kg: Artem Vakhitov (Rosja) vs. Mourad Bouzidi (Tunezja)

Półfinały turnieju w wadze półśredniej
77 kg: Murthel Groenhart (Surinam) vs. Karim Benmansour (Francja)
77 kg: Yoann Kongolo (Szwajcaria) vs. Harut Grigorian (Armenia)

Superfight
+95 kg: Ismael Londt (Surinam) vs. Hesdy Gerges (Egipt)

Finał turnieju w wadze półśredniej
77 kg: Groenhart/Benmansour vs. Kongolo/Grigorian

Walka o mistrzostwo GLORY w wadze lekkiej
70 kg: Robin van Roosmalen (Holandia) vs. Sitthichai Sitsongpeenong (Tajlandia)