free templates joomla

Izabela Badurek zakontraktowana przez European Fighting Challenge - nową organizację MMA

Izabela BadurekWe wtorek w Berlinie odbyła się konferencja prasowa, związana z powołaniem do życia nowego podmiotu na europejskim rynku MMA. Przybrał on nazwę European Fighting Challenge. Jego prezes, Jarno Kukila ma zamiar uczynić ze swojej organizacji istotną siłę na kontynencie, a jej przyszli czempioni będą przybierać miano mistrzów Europy. Przed szansą na takie osiągnięcie stanie m.in. Izabela Badurek (6-3), która była obecna podczas narodzin EuroFC.

Pochodząca z Lublina zawodniczka w lutym została mistrzynią PLMMA w limicie wagi muszej, wygrywając z Isabelle Pare przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Dzięki zatrudnieniu przez nową organizację, Badurek otrzyma sposobność na toczenie większej ilości pojedynków poza granicami Polski.

Oprócz niej, dla EuroFC będą walczyć również inni fighterzy z przeszłością w UFC: Fin Tom Niinimaki (21-8-1) i trenujący w Niemczech Irakijczyk Alan Omer (18-5), a także Szwed Yosef Ali Mohammad (6-2).

Premierowe wydarzenie tej federacji odbędzie się 1 października 2016 roku w Espoo w Finlandii. Podczas niego wystąpi cała wyżej wymieniona czwórka zawodników. Kolejne dwa eventy zaplanowane są na rok 2017. I tak 11 lutego EuroFC zawita do czeskiej Pragi, a 6 maja do duńskiej Kopenhagi. Łącznie w 2017 roku zostanie przeprowadzonych od sześciu do siedmiu gal. Przyszłe plany obejmują takie lokalizacje jak Wielka Brytania, Niemcy, Hiszpania, Rosja oraz kraje skandynawskie i bałtyckie.