free templates joomla

Islam Makhachev zawieszony przez UFC za możliwe stosowanie meldonium!

Islam MakhachevNiedługo po zakończeniu ważenia przed galą UFC on FOX 19 w Tampie, organizacja ogłosiła na swojej stronie internetowej, iż podczas najbliższego wydarzenia nie wystąpi Islam Makhachev (12-1 MMA, 1-1 UFC). Mimo pozytywnego przejścia procedury ważenia, Dagestańczyk (po lewej na zdjęciu- przyp. red.) został usunięty z karty walk, a powodem było prawdopodobne stosowanie przez niego dopingu.

Wedle zawartej informacji, przebadana próbka, pobrana od zawodnika wykazała, że Makhachev stosował meldonium, a więc środek, który został wpisany na listę niedozwolonych środków wraz z początkiem bieżącego roku. Najsłynniejszą ''ofiarą'' tej zmiany była rosyjska tenisistka Maria Sharapova. Jako, że wspomniane naruszenie przepisów zostało opisane jako ''potencjalne'', 24-letni fighter może mieć jeszcze nadzieję na to, że nie spotkają go żadne poważniejsze konsekwencje.

Co ciekawe, Makhachev w pierwszym podejściu nie zdołał osiągnąć wymaganego limitu kategorii lekkiej, ponieważ wniósł 156,5 funtów (ok. 71 kg), czyli o pół funta za wiele. Niespełna godzinę później udało mu się zejść do 156 funtów (70,8 kg) i tym samym zaliczyć ważenie.

Makhachev miał zmierzyć się z Drew Doberem (16-7 MMA, 2-3 UFC). Amerykanin wobec tego również nie wystąpi na tej gali, ale z pewnością otrzyma obiecane w kontrakcie pieniądze za walkę, ponieważ zrobił wymagany limit wagowy, co w jakiś sposób zrekompensuje mu niemożność zaprezentowania się w oktagonie.