free templates joomla

Cristiane ''Cyborg'' Justino na karcie walk UFC 198 w Kurytybie

UFC 198 Cyborg vs SmithDługo oczekiwany debiut Cristiane ''Cyborg'' Justino (15-1 MMA, 0-0 UFC) w oktagonie UFC staje się faktem! Brazylijska zawodniczka swój premierowy występ dla światowego giganta MMA zaliczy na evencie UFC 198, który zostanie przeprowadzony w dniu 14 maja 2016 roku w Kurytybie, a więc w jej rodzinnym mieście. Zmierzy się w nim z Leslie Smith (8-6-1 MMA, 2-2 UFC) w umownym limicie 140 funtów (63,5 kg).

''Cyborg'' bardzo zabiegała o możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością. Akcja, jaką zapoczątkowała w mediach społecznościowych, jak widać przyniosła zamierzony skutek, dzięki czemu aktualna mistrzyni Invicta FC w kategorii piórkowej w końcu otrzymała zielone światło na pokazanie się w największej z organizacji.

Zwraca uwagę, że będzie to pojedynek w tzw. ''catchweight'' 140 funtów, czyli wadze pośredniej względem piórkowej i koguciej. UFC na tę chwilę posiada jedynie kobiecą dywizję kogucią, więc być może Justino, mimo wcześniejszych deklaracji, podejmie się jednak w przyszłości zejścia do 135 funtów (61,2 kg), żeby rywalizować z najlepszymi fighterkami.

30-letnia Justino uznawana jest od lat za czołową zawodniczkę w kobiecym MMA. Jej głównym atutem jest siła fizyczna i akcje stójkowe, które regularnie dewastują jej przeciwniczki, ale ma w zanadrzu także wysokiej klasy umiejętności parterowe, choć tych akurat zbyt często nie miała okazji zaprezentować w swoich walkach. W bieżącym roku zdążyła już stoczyć jeden bój, w obronie pasa mistrzowskiego Invicta FC, gdy znokautowała w pierwszej rundzie Darię Ibragimovą.

Jej oponentka, 33-letnia Smith, wydaje się być rzucona na pożarcie. Trzeba jednak oddać jej, że przyjęła wyzwanie i choć stoi na straconej pozycji, to jednocześnie otrzymuje wielką szansę od losu na sprawienie ewentualnej sensacji. Na jej rozkładzie są takie rywalki jak Raquel Pennington, Jennifer Maia czy Jessamyn Duke. Przegrywała z mocnymi przeciwniczkami, np. Sarah Kaufman (dwukrotnie), Barb Honchak czy Jessicą Eye. W latach 2012-2013 Amerykanka rywalizowała dla Invicta FC, od 2014 jest w UFC. W marcu bieżącego roku wypunktowała Rin Nakai.