free templates joomla

Master Fight 2016: porażki Batry i Oleksyka, Meksen z pasem WBC ! Wyniki!

Anissa MeksenDwójka polskich zawodników Muay Thai zaprezentowała się w ostatnią sobotę, 26 marca 2016 roku, na gali Master Fight 2016 w Chalon sur Saone. Na evencie we Francji wystąpili Bartosz Batra i Wojciech Oleksyk. Niestety, w obu przypadkach musimy poinformować o ich porażkach na punkty.

Batra uległ Danielowi Manzoni'emu, natomiast trenujący w szkockim Edynburgu Oleksyk zdaniem sędziów był słabszy od Guillaume'a Pascala. Biorąc pod uwagę, że na tę chwilę nie dysponujemy żadnymi nagraniami lub choćby opisami tych walk, to ciężko nam stwierdzić ewentualną słuszność tych werdyktów. Pochodzący z Wrocławia Batra już niedługo otrzyma szansę na zapomnienie o ostatnim boju, ponieważ 9 kwietnia zmierzy się z Deo Phetsankhatem na Xplosion Fight Series w Talinie w Estonii.

Mistrzynią świata federacji WBC w limicie 53,5 kg została Anissa Meksen (88-4). Rezultat jej walki z Niemką Meryem Uslu nie był żadną niespodzianką. Większa ruchliwość i arsenał technik sprawiły, że Francuzka sięgnęła po swój dziesiąty tytuł mistrzyni globu w swojej pełnej sukcesów karierze. W bieżącym roku triumfowała już po raz trzeci.

Jimmy Vienot (48-11) interesująco zapowiadającą się konfrontację z Włochem Christianem Zahe rozstrzygnął na swoją korzyść przez techniczny nokaut. Doszło do niego po w sumie czterech liczeniach rywala w trzeciej rundzie. W innym francusko-włoskim starciu, Johane Beausejour przez decyzję wygrał z Fabio Siciliani'm, który przyjął walkę na dwa dni przed galą, a mimo to pokazał się z dobrej strony.