free templates joomla

Thai Fight King Of Muay Thai 2012: Buakaw nokautuje! Wyniki!

Buakaw Por Pramuk Thai FightKolejne efektowne zwycięstwo w swojej karierze zanotował znów słynny dwukrotny mistrz K-1 MAX i mistrz Muay Thai, Buakaw Por Pramuk (206-41-12, 54 KO), który na turniejowej gali Thai Fight "King Of Muay Thai 2012" w Bangkoku w Tajlandii znokautował w trzeciej rundzie silnego i doświadczonego Włocha Mauro Serra. 30 letni Taj awansował tym samym do półfinału turnieju w kategorii do 70 kg (junior średnia), gdzie będzie zdecydowanym faworytem. 

Włoch tylko początkowo nawiązał wyrównany pojedynek z fenomenalnie utalentowanym Buakawem. Potem była to już gra do jednej bramki. W drugiej rundzie Serra był na deskach. W trzeciej zapoznał się dwa razy z matą ringu a przyspieszenie Taja i ogromny guz na czole po ciosach łokciem i ślady obicia na twarzy pokazały mu, ile klas dzieli go od takiego rywala, mimo że we Włoszech, obok braci Petrosyan uchodzi za najlepszego specjalistę od Muay Thai. Buakaw triumfował w poprzedniej edycji tego turnieju i niewykluczone, że w formie jaką zaprezentował tego wieczora, będzie triumfatorem kolejny raz.

Zwycięstwa odnieśli także inni faworyci w turnieju wagi półśrednie (do 67 kg), którymi są Andrei Kulebin z Białorusi i miejscowy zawodnik Singmanee Kaewsamrit. Obaj wygrali swoje walki, ale nie były to jednostronne widowiska i rywale postawili twardy opór. Taj był krytykowany po galach w Anglii i Francj, gdzie z Houcine Bennnoui raz wygrał wątpliwie i raz przegrał słusznie. Na szczęście dla niego Francuz odpadł z turnieju po porażce z Brazylijczykiem Adayltonem Parreirą de Freitasem. Do dalszej rundy awansował także w kategorii do 70 kg inny weteran K-1 MAX Vitaliy Gurkov (Horkou), który wygrał z Faresem Becharem. Teraz wszystkich czeka półfinałowa edycja turnieju. Także ona mieć będzie miejsce na tajskiej ziemii w dniu 25 listopada w Nakhon Ratchasima we wschodniej Tajlandii. Finał zaś w dniu 16 grudnia na King Chulalongkorn Monument Square w Bangkoku.  Video z walk.

Komplet wyników:

1/8 Finału 67 kg

Adaylton Pareira De Freitas (Brazylia) pokonał Houcine Bennoui (Francja) przez decyzję
Andrei Kulebin (Białoruś) pokonał Crice Boussoukou (Francja) przez decyzję
Singmanee Kaewsamrit (Tajlandia) pokonał Valdrina Sheholli (Belgia) przez decyzję
Mehdi Zatout (Francja) pokonał Shawna Cangelosi (Australia) przez TKO w 1 rundzie


1/8 Finału 70 kg
Buakaw Por Pramuk (Tajlandia) pokonał Mauro Serra (Włochy) przez KO w 3 rundzie
Tomoyuki Nishikawa (Japonia) pokonał Choi Woo Yeong (Korea) przez decyzję
Antero Hynynen (Finlandia) pokonał Shannona Kinga (Australia) przez decyzję
Vitaly Gurkov (Białoruś) pokonał Faresa Bechara (Francja) przez decyzję